Svátek má

Důležité vítězství za tři body, hokejisté porazili silnou Třebíč

16. 2. 2022

page.Name
Skvělý výkon, pět vstřelených gólů a zasloužení vítězství za tři body. I tak se dá stručně zhodnotit dnešní duel 46. kola Chance ligy. Vrchlabští v něm jasně přehráli favorizovanou Třebíč, dvěma góly se blýskl domácí útočník Tomáš Urban.

První gól vstřelili domácí už ve 4. minutě. Tomáš Urban se protáhl s pukem mezi hostující beky až před brankáře Mičána a nechytatelnou střelou do vinglu otevřel skóre - 1:0. Za minutu a půl se Vrchlabští radovali znovu. Hostující zadáci chybovali za vlastní brankou, puku se zmocnil Patrik Urbana a bleskově ho nasměroval před třebíčskou svatyni. Osamocený Pavel Mrňa mířil přesně - 2:0. Hosté snížili po rychlém protiútoku na konci třetiny, do odkryté branky skóroval Nedvídek - 2:1.

Ve 30. minutě domácí využili přesilovou hru. Zamkli soupeře v jeho třetině, od Patrik Urban přihrál od mantinelu na modrou Nedbalovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Třebíčští ale také dokázali vyžít přesilovku. Ve 47. minutě zakončil rychlou souhru nekrytý Nedvídek - 3:2.

Domácí znovu odskočili na rozdíl dvou gólů v 51. minutě. Koffer parádně zakončil rychlý brejk dvou proti jednomu, po přesně načasované přihrávce Kauta - 4:2. Za necelou minutu a půl přidal pojistku Tomáš Urban, když se trefil přesně nad rameno hostujícího brankáře.

OHLASY TRENÉRŮ PO UTKÁNÍ

HC Stadion Vrchlabí - SK Horácká Slávia Třebíč 5:2

Branky a nahrávky: 4. T. Urban (Matýs), 5. Mrňa (P. Urban), 30. Nedbal (P. Urban, Machač), 51. Koffer (Kaut, Zeman), 53. T. Urban (Chalupa, Pochobradský) - 19. Nedvídek (Střondala, Sklenář), 47. Nedvídek (Bittner, Vodný).
Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Beneš, Dědek.
Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1.
Diváků: 722. Střely na branku: 34:27. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1.
HC Stadion Vrchlabí:
Klouček - Linhart, Lytvynov, Kajínek, Kynčl, Voženílek, Nedbal, Oliva - Koffer, Kaut, Zeman - Machač, P. Urban, Mrňa - Matýs, Chrtek, Kusý - Pochobradský, T. Urban, Chalupa. Trenér: Jirků.
SK Horácká Slávia Třebíč: Mičán - Poizl, Hunkes, Forman, Furch, Mlčák, Tureček, Zukal - Šťovíček, L. Bittner, Psota - Sklenář, Nedvídek, Střondala - Krliš, Michálek, Ferda - Gajarský, Vodný, Lang. Trenér: Pokorný.

Další dnešní výsledky:
Přerov - Sokolov 3:0, Šumperk - Benátky 3:1, Jihlava - Havířov 3:2 po nájezdech, Litoměřice - Slavia 0:2, Vsetín - Ústí nad Labem 5:1, Poruba - Prostějov 2:0.