Svátek má

Epické drama s hořkým koncem. Vrchlabí podlehlo Letňanům 2:3 po nájezdech

28. 3. 2023

page.Name
Takový zápas vrchlabská hokejová aréna už dlouho nezažila! Čtvrtý nervydrásající zápas čtvrtfinálové série play-off II. hokejové ligy mezi Vrchlabím a Letňany rozhodla za stavu 2:2 až zrádná penaltová loterie. V ní se přiklonilo štěstí na stranu hostí, kteří zvítězili 3:2, z podhůří Krkonoš si odváží kýžené třetí vítězství a postupují do semifinále. Pro horaly letošní sezona skončila.

Dnešní zápas asi patřil k nejdelším utkáním, které vrchlabská hala ve své historii zažila. Plných 80 minut hry ve vysokém tempu a nakonec samostatné nájezdy. Zkrátka bylo to překrásné sportovní představení, urputná bitva a oslava hokeje. Domácí hráči, ač dnes na ledě poraženi, se ale nemusí za svůj výkon stydět. Naopak, mohou být hrdí na to, jakou vyrovnanou bitvu s velkým favoritem a vítězem základní části II. hokejové ligy svedli.

Úvod zápasu se nesl úplně v jiném duchu než poslední zápasy Vrchlabí na domácím ledě. Ze hry hostujícího týmu bylo znát, že zvolil jinou taktiku a přijel do Krkonoš s hlavním cílem - nepustit domácí do gólového trháku a dnes celou sérii ukončit. Po první třetině tento plán vycházel jako po drátku - Letňany vyhrály první třetinu 2:0.

Po přestávce se však obraz hry začal měnit. Domácí se začali své soupeře přehrávat a odměnou jim bylo snížení skóre na 2:1. Závěrečná třetina se nesla ve znamení stupňujícího tlaku horalů, které hnala plná hala za vyrovnáním. Vrchlabští více než 3 minuty před závěrečnou sirénou odvolali brankáře a zkusili hru vabank s šesti muži v poli. Tato taktika se jim málem nevyplatila, protože hosté sahali po třetím gólu. Nicméně 13 vteřin před závěrečnou sirénou domácí zlomili obranu soupeře a domácí kapitán Patrik Urban za ohlušujícího rámusu arény vyrovnal.

Po 60 minutách stav byl 2:2 a šlo se do prodloužení, které mohlo nabídnout až dalších 20 minut hry. Během něj se hra hodně zklidnila, oba týmy věděly, co je ve hře a šancí výrazně ubylo. Gól proto nepadl a bylo jasné, že o osudu zápasu musí rozhodnout ruská ruleta v podobě samostatných nájezdů.

S nájezdy na gólmany začali hosté a po prvních dvou neúspěšných sériích se s pukem na vrchlabskou klec rozjel hostující forvard Dominik Arnošt. Nemýlil se a blafákem překonal domácího gólmana Denise Vacka. Horalé už však odpověď na jeho trefu nenašli.

Když pátý nájezd v podání Jiřího Hozáka domácí neproměnili, hala rázem ztichla. Všichni věděli, že je konec. Sezona skončila. Za chvíli se opět ozval mohutný aplaus a domácí fanoušci se rozloučili se svými hráči a poděkovali jim za letošní sezonu. Ta byla náročná od samotného začátku. Tým čelil mnoha překážkám a nepříjemným událostem, přesto skončil v základní části i po nadstavbě na 6. místě a následně sehrál dvě krásné série v play-off se silnými soupeři.

Dnešní zápas byl oslavou hokeje a velkým dramatem, v němž byla hranice mezi úspěchem a nezdarem tenká jako vlas. Vrchlabští odešli z ledu se vztyčenou hlavou. Letošní sezona pro ně však skončila...