Svátek má

Fenomén Patrik Urban. Kapitán horalů pomohl hattrickem srazit Letňany 6:5

24. 3. 2023

page.Name
Spanilá jízda hokejistů HC Stadion Vrchlabí v zápasech na domácím ledě nekončí! V dnešním zápase čtvrtfinálové série play-off II. hokejové ligy porazili horalé před téměř 1500 diváky lídra základní části ligy - tým HC Letci Letňany 6:5 a srovnali stav série na 1:1. Lví podíl na tom měl kapitán domácích Patrik Urban, který vstřelil 3 branky a na další dvě nahrál.

Zápas se nesl v rychlém tempu a ve vysoké kvalitě od samotného počátku. Byli to však domácí, kdo po většinu utkání udávali tempo hry. Z dění na ledě vůbec nebylo patrné, že proti Vrchlabí se postavil celek, který dominantním způsobem vyhrál základní část ligy i její nadstavbovou část.

Po většinu první třetiny hře dominovali pozorní gólmani a pevné obrany. Domácího gólmana jednou zachránila horní tyč jeho svatyně. První gól padl až v závěru 1. třetiny, kdy šli do vedení domácí, kteří po osmi vteřinách využili přesilovku.

Ve druhé třetině už šancí přibývalo a skóre se začalo měnit častěji. Domácí si vybrali slabší chvilku na začátku druhé třetiny, kdy během 44 vteřin dvakrát inkasovali a najednou to byli oni, kdo musel dotahovat. To se jim však podařilo a do šaten se šlo za vedení 3:2 pro domácí.

Ve 3. třetině se s brankami roztrhl pytel. Hosté ve 48. minutě ještě srovnali, ale pak si taktovku hry převzali domácí, kteří mezi 12. a 14. minutou strhli na svoji stranu dvougólové vedení. Hosté sice ještě snížili, nicméně při jejich závěrečné power-play horalé odskočili na rozdíl dvou gólů. Tím však gólový účet zápasu neskončil. Necelých dvacet vteřin před koncem zápasu došlo ke zbytečnému vyloučení domácího hráče a hosté šest vteřin před závěrečnou sirénou snížili na konečných 6:5 pro Vrchlabí.

Domácí tým si v play-off po dvou výhrách nad Ústím nad Labem připsal další velké vítězství, které bylo o to sladší, že bylo nad dosavadním lídrem ligy. Velkou měrou se na něm podílel domácí kapitán Patrik Urban, který si připsal pět kanadských bodů za tři góly a dvě přihrávky.

Stav série je srovnán na 1:1 a další zápas se odehraje v neděli odpoledne na ledě Letňan. Dnešní vítězství přineslo domácím fanouškům ještě jednu radost - je jím jistota, že bez ohledu na výsledek nedělního utkání se čtvrtfinálová série vrátí do vrchlabské arény, která bude hostit čtvrté utkání v úterý od 18 hodin.