Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Horalé v rozhodujícím zápase porazili Ústí nad Labem 4:2 a jdou na Letňany

19. 3. 2023

page.Name
Velký obrat dokonán! Letošní sezóna ještě nekončí! Hokejisté HC Stadion Vrchlabí vyhráli v Ústí nad Labem rozhodující pátý zápas osmifinálové série II. hokejové ligy nad místním Slovanem 4:2 a postupují do dalších bojů. Ve čtvrtfinálových soubojích změří své síly s Letňany, které s přehledem vyhrály celou základní část ligy.

Stejně jako předešlá dvě utkání v Ústí nad Labem, tak i dnešní zápas na severu Čech od samotného začátku naznačoval, že hosté nepřijeli jen bránit, ale čekají na svoji šanci a pokud ji dostanou, tak už ji nepustí.

Zatímco v první zápase horalé padli těsně 2:3 a v druhém zápase 5:6 po prodloužení, dnes už odjížděli z ledu jako vítězové. Po první třetině sice Vrchlabí prohrávalo 2:1, v polovině druhé třetiny se ale horalé dočkali vyrovnání a v třetí třetině zcela převzali otěže zápasu. Rostoucí převahu pak korunovali dvěma góly do domácí svatyně.

Více než dvě minuty před koncem se domácí pokusili o zoufalý zvrat a odvolali brankáře. Hostující branku přitom neohrozili, ale sami ještě mohli nejméně dvakrát inkasovat. Nakonec se už však skóre nezměnilo a Vrchlabí si po výhře 4:2 připsalo rozhodující třetí výhru.

Celá tato osmifinálová série byla v rámci play-off druhé ligy nejdelší. Přestože tabulkové postavení favorizovalo Ústí nad Labem, nakonec do dalších bojů jde Vrchlabí. Dlužno podotknout, že zaslouženě a vzhledem k předchozím výsledkům už mohla celá série skončit dříve.

Ve čtvrtfinále Vrchlabí narazí na tým z pražských Letňan. Série začíná v Praze ve středu 22. března, v pátek 24. března se pak půjde na hokej ve Vrchlabí.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Anton Martinec