Svátek má

Série srovnána. Horalé v infarktovém závěru ubránili výhru nad Ústím 4:3

13. 3. 2023

page.Name
Vrchlabská hokejová aréna dnes večer zažila nervydrásající drama se šťastným koncem pro domácí mužstvo. Hráči HC Stadion Vrchlabí po heroickém výkonu porazili v osmifinále II. hokejové ligy HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 a srovnali stav série na 1:1.

Začátek zápasu přitom nenasvědčoval, že by jeho finále muselo mít dramatické kulisy. Domácí vyhráli 1. třetinu po famózním výkonu 3:0 a když v polovině zápasu vrchlabský forvard Jakub Tatar zvyšoval na 4:0, začali se domácí fanoušci požadovat "bůra".

Ale hosté brzy snížili a bylo jasné, že svoji kůži nedají lacino. To se naplno projevilo v závěrečné třetině, kdy ústečtí přidali na obrátkách a začali domácí tým přehrávat. Výsledkem byly dva góly v domácí svatyni a na drama bylo zaděláno.

Poslední minuty zápasu byly skutečnou zátěžovou zkouškou nervové soustavy domácích fanoušků. Hostů byl najednou plný led a jen díky několika famózním zákrokům domácího gólmana Vacka horalé ubránili těsnou výhru 4:3.

Stav série je tak srovnán na 1:1 a další zápas se odehraje tuto středu na ledě Ústí nad Labem. Dnešní vítězství horalů přineslo ještě jednu velice příjemnou zprávu, a tou je jistota, že se osmifinálová série ještě vrátí do Vrchlabí a domácí fanoušci budou moci vidět čtvrté utkání celé série, a to tento pátek od 18 hodin.