Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Žádné drama, ale hokejová exhibice. Horalé deklasovali Ústí nad Labem 7:1

17. 3. 2023

page.Name
Očekávalo se, že to bude vyrovnaný zápas, možná i drama, a nakonec to byla jasná záležitost. Doslova exhibice. Hráči HC Stadion Vrchlabí dnes ve čtvrtém zápase osmifinále II. hokejové ligy rozdrtili HC Slovan Ústí nad Labem 7:1 a vynutili si pátý rozhodující zápas. Ten se odehraje v neděli na severu Čech.

Před fantastickou návštěvou 1351 diváků se takřka celý zápas nesl v režii domácích hokejistů. Stejně jako ve druhém zápase v pondělí horalé vedli po první třetině 3:0. Zatímco v pondělí se začala v druhém dějství hra obracet a domácí byli nakonec rádi, že uhájili hubený náskok, dnes to bylo úplně jiné představení.

Z domácího týmu bylo cítit obrovské nasazení a bojovnost, hráči dohrávali všechny souboje a hostující tým takřka k ničemu nepustili. 

Do poslední třetiny se šlo za stavu 3:1 a nikdo netušil zda se náhodou nebude opakovat pondělní stíhací jízda ústeckých. Nic takového se však nestalo a hosté se nezmohli vůbec na nic. Místo toho domácí rozjeli neskutečnou exhibici, při níž do hostující branky nasázeli ještě další čtyři góly a vyprovodili hosty z ledu potupným debaklem 7:1. 

Kromě skvělého výkonu domácích hráčů byla ozdobou i divácká kulisa. Na dnešní zápas přišlo nejvíce lidí během letošního ročníku II. ligy. Řada diváků si kromě opojného pocitu vítězství domů odnesla i upomínku v podobě snímku z Fotobedny.

Horalé svým dnešním vítězstvím vyrovnali stav série na 2:2. O konečném vítězi série se rozhodne v neděli v Ústí nad Labem. Je tedy stále možné, že dnešní utkání vrchlabských bylo letos jejich poslední před domácím publikem. Nicméně z nasazení hráčů bylo patrné, jak chtějí hrát a vítězit a je tedy možné, že sezona pro horaly neskončí ani po nedělním zápase. Pokud budou hrát jako dnes, není to vůbec nereálné. Zkrátka uvidíme v neděli...

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Anton Martinec