Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Gól po 130 minutách střeleckého půstu zlomil zápas a Vrchlabí porazilo Kralupy

22. 11. 2023

page.Name
Ubojované utkání s velmi špatným začátkem, které se nakonec přehouplo ve šťastný konec a nejtěsnější vítězství. Tak by se dal shrnout dnešní zápas II. hokejové ligy v němž HC Stadion Vrchlabí porazil na svém ledě Kralupy nad Vltavou 2:1 a upevnil si sedmé místo v tabulce.

Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře a horalé odehráli zřejmě nejhorší první třetinu v letošní sezoně. V prvních deseti minutách hosté dominovali a domácí nebyli schopni ani kloudně rozehrát. Bezradnost domácích korunovala úvodní branka, kterou na začátku 4. minuty vstřelil hostující Adam Kellerstein. Dlužno dodat, že se tak stalo po hrubce a učebnicovém "namazání" od domácí obrany přímo před vlastním gólmanem.

Od začátku druhé třetiny bylo evidentní, že z domácí kabiny přišel úplně jiný tým. Horalů bylo najednou všude plno a vršili jednu šanci za druhou. Hostující gólman však stále odolával. Nicméně na začátku 12. minuty už kapituloval po střele domácího beka Lukáše Abrahama. Touto brankou domácí ukončili gólový půst, který trval 130 minut. Naposledy předtím se totiž trefili 13. listopadu v Chomutově ve 22. minutě zápasu a v následujícím zápase proti Příbrami vyšli střelecky naprázdno. Gólový obrat zápasu dokonal v 15. minutě druhé třetiny Filip Moník.

Ani v závěrečné třetině nebyla nouze o velké akce. Zvonily tyčky a domácí dokonce neproměnili trestné střílení. V závěru zápasu hosté sáhli ke hře bez brankáře, ale domácí svůj hubený náskok uhájili a připsali si tři body po výhře 2:1.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Anton Martinec