Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Trenér Tomáš Jirků končí u vrchlabského hokeje, A-tým povede Petr Hlaváč

7. 11. 2023

page.Name
Ve vrchlabském hokejovém klubu dochází k velké personální změně. Z jeho řad odchází dosavadní hlavní trenér A-týmu a zároveň šéftrenér mládeže Tomáš Jirků, který je ode dnešního dne hlavním trenérem týmu HC Dynamo Pardubice B. Na pozici šéftrenéra vrchlabské mládeže se posune Patrik Urban a u A-týmu se na pozici hlavního trenéra vrátí Petr Hlaváč, kterému budou asistovat Radek Svoboda a Martin Abrahám. Oznámilo to dnes vedení klubu.

Tomáš Jirků se v posledních letech postupně vypracoval v jednu z nejvýraznějších osobností vrchlabského klubu. S hokejem v něm začínal, své juniorské období strávil v Liberci a ve svých 20 letech se vrátil zpět do Vrchlabí. V A-týmu prošel z krajského přeboru až do Chance ligy a s hráčskou kariérou skončil ve svých třiceti letech jako kapitán týmu.

„Tomáš je veliký pracant a již od svých studií na vysoké škole měl jasný životní cíl. Ten se mu postupně dařilo naplňovat a zároveň to mělo obrovský přínos pro vrchlabský hokej. Teď přišla konkrétní nabídka, kterou chce Tomáš využít ke svému dalšímu růstu a my mu rádi vycházíme vstříc,“ prohlásil Jiří Jakubec, sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí. „Za odvedenou práci pro náš klub musím Tomášovi složit obrovský dík a přeji mu hodně životních i profesních úspěchů. Byť je to pro náš klub citelná ztráta, tak do budoucnosti hledíme s velkým optimismem. Myslím, že se nám za poslední dobu povedlo v klubu vychovat zdravé a silné jádro odchovanců, kteří se již nyní podílí na výchově naší mládeže a teď dostanou ještě více prostoru. Nejvýraznější postavou je Patrik Urban, který kromě kapitánské role v A-týmu bude i hlavním tahounem v rozvoji naší mládeže,“ dodal Jakubec.

Se slovy díků a uznání se loučí i Tomáš Jirků. „Neodchází se mi vůbec snadno. Vrchlabí je klub mého srdce a na tom se nic nemění. Celý život ale směřuji ke kariéře trenéra v profesionálních soutěžích a toto nelehké rozhodnutí vnímám jako logický krok k vysněnému cíli. Chtěl bych moc poděkovat vedení klubu, a to zejména majiteli Aleši Cermanovi a sportovnímu manažerovi Jiřímu Jakubcovi, za důvěru, kterou ve mě vložili a šanci vést mládež a poslední roky i A-tým. Zároveň bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří mě i klub celou dobu mého působení podporovali, moc si toho vážím,“ prohlásil Jirků. „Poděkování patří i všem hráčům, včetně celého realizačního týmu A-mužstva, za spolupráci a podporu při mém rozhodnutí. Také bych chtěl poděkovat Dádě Urbanové a dalším spolupracovníkům v klubu, kteří nebyli pouze moji kolegové, ale stali se i mými přáteli. Dále děkuji všem našim mládežníkům a jejich rodičům za spolupráci. Věřím, že se klubu bude i nadále dařit a přeji mým nástupcům hodně štěstí. Sice již nejsem trenérem HCV, ale stává se ze mě jeho největší fanoušek,“ uzavřel Tomáš Jirků, ode dneška již novopečený trenér HC Dynamo Pardubice B.

Jiří Štefek, HC Stadion Vrchlabí
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří V. Novotný