15°

Zítra

17°

Svátek má

Povánoční gólová nadílka. Vrchlabí před tisícovkou diváků rozstřílelo Řisuty 9:2

27. 12. 2023

page.Name
Moc nechybělo a poslední celek tabulky II. hokejové ligy Řisuty si dnes odvezl z vrchlabského ledu desítku. Byli to ale hosté, kdo otevřeli skóre dnešního zápasu, nicméně pak už jen přihlíželi exhibici domácího týmu HC Stadion Vrchlabí, který zvítězil vysoko 9:2 a připsal si na své konto sedmou výhru v řadě. Kanonádě přihlížela skvostná tisícihlavá návštěva v hledišti.

Začátek zápasu byl přitom takový ospalý, jakoby oba týmy hledaly pohyb po vánočním debužírování. Skóre zápasu otevřeli v 9. minutě hosté, domácí odpověděli až v 16. minutě a ještě do konce třetiny skóre zápasu otočili.

Ve druhé třetině už hrál na ledě jen jeden tým a domácí roztočili kolotoč šancí a začaly padat branky do hostující svatyně. Obzvláště výstavní byl čtvrtý gól od Ondřeje Chrtka, který zakončil svůj samostatný únik ukázkovým blafákem á la Tomáš Hertl, po kterém hostující gólman Petr Pánek jen smutně sklopil hlavu. Druhá třetina končila za stavu 5:2, ale gólový rozdíl mohl být mnohem vyšší, protože řisutská branka dvakrát zazvonila po střelách do tyče.

Třetí třetina už se nesla v exhibičním módu a domácí navršovali své vedení a domácí publikum se dožadovalo "desítky", čemuž však hosté s vypětím všech sil zabránili.

Tým HC Stadion Vrchlabí vyhrál sedmý zápas v řadě a upevnil si šesté místo v tabulce. A protože Kobra Praha padla na ledě Hronova, mají vrchlabští již čtyři kola před koncem základní části ligy jistý postup do play-off a mohou se těšit na nadstavbové zápasy s týmy elitní osmičky soutěže.