Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Z dětské olympiády zbyly peníze, Vrchlabí dostane 2 miliony na rolbu do haly

24. 10. 2023

page.Name
Čtyři partnerská města zimní olympiády dětí a mládeže, která se uskutečnila v lednu v Královéhradeckém kraji, si rozdělí 4,3 milionu korun. Jde o nevyčerpané finanční prostředky z pořádání akce. Dotaci pro Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Trutnov a Novou Paku schválili krajští zastupitelé. Dotace půjde na posílení sportovních a volnočasových aktivit ve městech, která se organizačně podílela na pořádání lednové 20. Olympiády dětí a mládeže (ODM) 2023 v Královéhradeckém kraji.

"Sportovní areály v Trutnově, Vrchlabí, Nové Pace a Špindlerově Mlýně významně reprezentovaly Královéhradecký kraj, a proto chceme těmto čtyřem městům poděkovat a podpořit sportování mládeže v těchto lokalitách," řekl hejtman Martin Červíček (ODS).

V Trutnově krajskou dotaci ve výši jeden milion korun využijí na modernizaci šaten ve východní tribuně zimního stadionu a vybavení sportovního zázemí v tělocvičně. Zařízení využívá mládež HC Trutnov, hokejové mužstvo A i další subjekty. "Dalším krokem využití peněz z krajské dotace bude zajištění energetické úspory v podobě výměny zastaralého osvětlení v zázemí tribun a oken ve staré budově zimního stadionu," uvedla Martina Svatoňová z tiskového oddělení hejtmanství.

Ve Špindlerově Mlýně krajská dotace ve výši 800.000 korun pomůže s financováním výměny povrchu víceúčelového hřiště na sídlišti Bedřichov. Vrchlabí dva miliony korun využije na nákup rolby pro úpravu ledové plochy na zimním stadionu, kde se odehrály hokejové zápasy při dětských olympiádách v roce 2006 a 2023. V Nové Pace kraj přispěje 500.000 korun na pořízení repasovaného stroje na úpravu lyžařských tratí a lyžařských běžeckých tratí se stopovačem.

Jubilejní 20. ročník ODM se uskutečnil v zimních střediscích Krkonoš. Lyžaři a snowboardisté využili sjezdovky ve Špindlerově Mlýně, ve Vrchlabí závodili biatlonisté, zimní orientační běžci a běžkaři. Mladí hokejisté soutěžili ve Vrchlabí a Trutnově a krasobruslaři v Nové Pace. Pro mladé sportovce Královéhradeckého kraje byl tento ročník nejúspěšnější. Sportovci získali 31 medailí a v celkovém pořadí krajů obsadili s 252 body poprvé zlatou příčku, a to před Moravskoslezským a Libereckým krajem, uvedli zástupci hejtmanství.

(ČTK)
Foto: Olympiáda dětí a mládeže 2023