Svátek má

Střelecké hody nekončí. Vrchlabí rozstřílelo ústecký Slovan vysoko 7:2

5. 1. 2024

page.Name
Hokejisté HC Stadion Vrchlabí jsou při střelecké chuti, což opět dokázali ve čtvrtečním zápase II. ligy proti Slovanu Ústí nad Labem, kterému nasázeli sedm branek a vyhráli 7:2. Horalé si připsali osmou výhru v řadě a upevnili se šestou příčku v tabulce soutěže.

První třetina přitom nenasvědčovala, že zápas přinese střelecké hody domácích. Ti měli v první třetině jen pomálu vyložených šancí a úspěch slavili naopak hosté a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro hosty.

V druhé třetině se však obraz hry proměnil. Domácí přidali na důrazu a podařilo se jim odčarovat ústeckou svatyni. Brankami Kastnera, Krska a Jirků tak otočili skóre zápasu. V nastoupeném režimu se pokračovalo i ve třetí třetině, která se proměnila v exhibici domácích, kteří vstřelili další čtyři branky.

Závěr zápasu negativně ovlivnily četné bitky, při nichž někteří hráči obou týmů neudrželi své nervy na uzdě. Z hráčů Ústi nad Labem byl zřejmá veliká frustrace, protože si prohrou ve Vrchlabí takřka definitivně zabouchli i teoretickou naději na postup do play-off. A právě na ledě na Vrchlabí, které ústecký Slovan v loňské sezóně vyřadilo v osmifinále play-off.

Horalé mají čas na regeneraci jen do soboty, kdy zajíždějí k dalšímu zápasu do Tábora.