Pátek

14. června 2024

Nyní

13°

Zítra

15°

Svátek má

Letní biatlonové tituly získali Michal Krčmář a Lucie Charvátová

31. 8. 2020

page.Name
Pro Vrchlabačku Lucii Charvátovou byl uplynulý víkend velmi úspěšný. Na Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu totiž ovládla po sobotním sprintu i nedělní stíhací závod. Vítěze sobotního sprintu mezi muži Ondřeje Moravce vystřídal na nejvyšším stupínku Michal Krčmář.

„Double je pro mě cenný, protože závody byly velmi náročné. Vydala jsem se úplně do maxima. Víc než dvě výhry bych tedy ocenila své výkony na trati i na střelnici. Dnešní závod byl pro fanoušky krásný. Mně se ze začátku střelba nedařila a musela jsem to stahovat na trati. Při závěrečné střelbě jsem nebyla ve stresu. Byla to už pátá závodní položka tady v Letohradě, potřebovala jsem se do toho dostat,“ říkala v cíli Charvátová.

Ondřej Moravec díky bezchybné střelbě vyhrál sobotní sprint. Jeho a další české reprezentanty pak ve stíhacím závodě řádně proháněli junioři. Stíhačku nakonec opanoval Michal Krčmář. Po chybě na úvodní položce už se nemýlil a postupně ujel všem soupeřům.

„Dneska to byl i pro diváky pěkný závod. Jsem určitě spokojený. Jen jsem musel dohánět chybu na první ležce, takže jsem před tou druhou nasadil vyšší tempo. Jakmile jsem jel na čele, tak jsem si mohl hlídat své tempo. Jsem rád, že jsem zvládl čtvrtou položku. V takové situaci jsem ještě nebyl a chtěl jsem si to vyzkoušet. Závod byl trochu nebezpečný. Mrholilo a v zatáčkách to klouzalo. Jezdil jsem je v posledních dvou kolech raději vestoje, nechtěl jsem zbytečně riskovat. Celkově nám šampionát ukázal, že příprava jde dobrým směrem. To mě uklidnilo,“ usmíval se i v dešti Michal Krčmář.

(Český biatlon, ČTK, jš)
Foto: Český biatlon, Facebook Michala Krčmáře