Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vrchlabí bude v mezinárodní klubové rugby soutěži Euro XIII’s

28. 8. 2020

page.Name
Vrchlabský rugby tým Mad Squirrels bude v příštím roce reprezentovat Českou republiku v rámci nové evropské klubové soutěže Euro XIII’s. Soutěže se zúčastní celkem 16 týmů z evropských měst.

Jednotlivé zápasy se odehrají v únoru a březnu 2021. „Rozlosování ještě neznáme. Jediné, co víme, je, že semifinále a finále proběhne ve španělské Valencii, z které pochází zakladatelé soutěže a sponzoři soutěže,“ říká trenér vrchlabského týmu David Lahr. Možnými soupeři jsou například Birmingham Jaguars z Anglie, Rotterday Pitbulls z Nizozemí, North Brussels Gorillas z Belgie, Edinburgh Eagles ze Skotska a další. První kolo se odehraje 6. a 7. února 2021.

„Když mi na počátku karantény volal Tiziano Francini, italský trenér a manager, který byl například jedním z trenérů italského týmu na World Cupu, s tím, že vymysleli formát soutěže včetně financování, myslel jsem, že jde o vtip. Vůbec jsem tomu nevěřil,“ říká David Lahr. Připouští však, že netuší, zda se vrchlabští představí svým fanouškům i na domácím hřišti, protože se hraje systémem „kick out“, tedy kdo prohraje, končí.Lahr si je jist, že Vrchlabí může postavit velice silný tým. „Jádro týmu chceme udělat vrchlabské, doplněné o TOP hráče z Hradce Králové, Chrudimi, nebo individuálně i jiných klubů, plus hráče z draftu, u kterých věřím, že nám toho na tréninku předají hrozně moc,“ uzavírá.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: David Lahr