Pondělí

22. července 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Pořad Klubovna ukazuje regionální sport v jiném světle

13. 3. 2022

page.Name
Vážně i humorně. V takovém duchu probíhají rozhovory v novém pořadu Klubovna. Hosty jsou sportovci, trenéři i kluboví funkcionáři převážně z východních Čech. V lednu ale dorazil také Petr Fousek, šéf českého fotbalu. Sledujte příběhy, vtipné historky i povídání na důležitá témata nejen z regionálního sportu.

Hradecké Salonky spustily nový sportovní pořad Klubovna, v němž moderátoři Jiří Tůma a Jan Kraus, bývalý ligový fotbalista, v roli experta zpovídají ve vážném i humorně laděném duchu hosty převážně z východočeského regionu.

„Hradec Králové je sportovní město, máme zde dva prvoligové kluby ve dvou nejoblíbenějších sportech u nás a v našem regionu máme i řadu dalších skvělých sportovců a osobností,“ uvedl Miloš Bartoň, jednatel společnosti TN Média, do jehož portfolia zpravodajský portál Salonky patří.

Mezi hosty se objevili kapitán hokejistů Mountfieldu Radek Smoleňák, jeho spoluhráč Bohumil Jank či hradečtí fotbalisté Adam Vlkanova a Patrik Vízek. Z vedení Votroků to byli generální manažer Richard Jukl a místopředseda představenstva Milan Přibyl, jenž prozradil, jak se rodil projekt nové fotbalové arény. Zajímavé a vtipné odpovědi přinesla basketbalistka Pamela Therese Effangová, opora hradeckých Lvic. Do studia v lednu dorazil i Petr Fousek, předseda FAČR při své návštěvě Královéhradeckého kraje.

Hosté převážně z východních Čech  

„Klubovna je logické vyústění našich sportovních podcastů, které jsme začali vydávat v Salonkách. Jelikož jsme vnímali jejich stoupající oblibu, rozhodli jsme se, že tomu dáme vlastní značku a půjdeme do toho pořádně,“ vysvětlil Miloš Bartoň.

Klubovna ovšem nebude vítat jen sportovní celebrity z regionu, ale také lidi z nižších pater sportu. Jedním z takových hostů byl Petr Průcha, trenér fotbalistů Nového Bydžova, byť Tarzan, jak se mu přezdívá, si zahrál ligu za Blšany.   

„To je jeden ze záměrů, přinést posluchačům z regionu nevšední sportovní i životní příběhy lidí z jejich okolí,“ říká moderátor a tvůrce pořadu Jiří Tůma. „A pokud možno i v humorné formě,“ dodal Tůma.

V roli experta se hostů ptá i Jan Kraus, bývalý ligový fotbalista Hradce Králové, Plzně a Zlína, který má k regionu vztah. „Chceme se věnovat východočeskému regionu a představit fotbalisty, hokejisty z hradeckých klubů a další sportovce i z jiného pohledu. Náš pořad se bude věnovat sportu i na nejnižší úrovni,“ uvedl Kraus.

V odlišném duchu se neslo povídání ohledně nového stadionu v Hradci Králové. U projektu je od začátku Milan Přibyl. „Jsem přesvědčen, že už to dotáhneme do cíle a za rok budeme stříhat pásku,“ řekl místopředseda představenstva FC Hradec Králové. „Byl jsem členem poradní skupiny pana náměstka Bláhy, kde jsme definovali parametry pro zadávací řízení a byly to velmi těžké boje,“ nezastíral Milan Přibyl.

Dosavadní hosté Jiřího Tůmy a Jana Krause v Klubovně

#9 Pamela Therese Effangová, basketbalistka Sokola Hradec Králové

#8 Richard Jukl, generální manažer FC Hradec Králové

#7 Milan Přibyl, místopředseda představenstva FC Hradec Králové

#6 Bohumil Jank, hokejový obránce hradeckého Mountfieldu

#5 Petr Fousek, předseda Fotbalové asociace ČR

#4 Radek Smoleňák, kapitán hradeckého Mountfieldu

#3 Adam Vlkanova, kapitán FC Hradec Králové, a Jan Plíva, zástupce fanoušků

#2 Petr Průcha, trenér Nového Bydžova a bývalý hráč Blšan

#1 Patrik Vízek, brankář fotbalistů FC Hradec Králové


Sportovcům vtip a humor nechybí

Z prvních dílů zaujaly hlášky Radka Smoleňáka například o tom, jak vyrůstal mezi sestrami. „Pěkně si mě vodily. Vyrůstali jsme v paneláku v jednom pokoji, jedna ségra je starší o čtyři roky, druhá o pět. Byl jsem vopruz a provokatér. Hlavně mladší Verču jsem se snažil nas*at, aby si mě všímala. Starší Marťa byla od rány a jednou mě pěkně zbila… Ale Verču jsem jednou tak vytočil, že přiběhla s nožem a křičela: Já tě zabiju,“ rozesmál se hokejista. 

Kapitán prvoligových fotbalistů Hradce Králové Adam Vlkanova zase prozradil, že má šlechtický původ. „Příjmení vychází z šlechtického rodu, který byl z Vlkanova. Mám tedy modrou krev. Můj děda vždycky, když kouká na fotbal a oni příjmení všelijak skloňují Vlkanovy, Vlkanovovi a podobně, tak ho to štve a nadává, protože to mám být jen Vlkanova, odvozené od Adam z Vlkanova,“ uvedl při povídání v Klubovně.

Basketbalistka Pamela Therese Effangová má africké kořeny. Její otec pochází z Konga, ze země střední Afriky. „Je z toho menšího Konga. Mimochodem, tam bych se chtěla učit. I řeka, která obě země rozděluje, se jmenuje Kongo. Děti to mají ve škole lehčí,“ popisovala s úsměvem v Klubovně.

„Byla jsem tam jednou a jsem ráda, že můžu žít jinak. Maminka je Češka a tam jsem si připadala cizí. Smáli se mi tam, že jsem běloška. A také je tam na mě hodně teplo,“ vykládá.

 

Druhé jméno Therese má po babičce ze strany otce. Jaký je rozdíl mezi africkou a českou babičkou? „Africká babička mi nabídla červy místo bonbonů, ale jinak je to stejné,“ smála se Effangová.

Generální partner podcastu Klubovna:


www.fcslaviahk.cz


Partneři podcastu Klubovna:


www.x7ds.czwww.porsche-hk.cz


Klubovně popřál šéf českého fotbalu

Bývalý fotbalista Petr Průcha zase mimo jiné zavzpomínal na své působení v tehdy ligových Blšanech, kde se potkal s legendárním brankářem Petrem Čechem. „Setkal jsem se s ním pouze při jedné zimní přípravě. To byl hrozný pavouk. Proti němu se těžko hrálo. Gól jsem mu na tréninku dal jedině tak, že jsem si míč navedl na malé vápno a narval jsem to. Tehdy mu bylo sedmnáct a jako brankář byl famózní,“ řekl Průcha.

Klubovna by měla být pořadem zajímavým i zábavným. „Věřím, že naše Klubovna si postupně získá hodně diváků a čtenářů a kromě sportovní zábavy jim ukážeme, že sport je boží. A třeba to přitáhne další sportovce do akce,“ přeje se Miloš Bartoň.

Hodně štěstí pořadu Klubovna popřál i Petr Fousek. „Držím vám palce, ať se vám daří získávat zajímavé sportovní hosty a stoupá vaše sledovanost,“ řekl při své lednové návštěvě předseda Fotbalové asociace ČR.

redakce@salonkyhk.cz