Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Místo triatlonu bude duatlon, na vině je závadná voda v Dolcích

17. 7. 2022

page.Name
Letošní ročník „ZPA Smart Energy triatlonu“ se uskuteční v úterý 19. července. Jen bohužel triatlonem zůstane pouze podle názvu závodu. Pět dnů před startem shledala hygienická stanice vodu v Dolcích závadnou a koupání je tedy zakázáno.

„Velice nás to mrzí, ale s ohledem na zdraví závodníků musíme plaveckou část závodu zrušit. Nechceme ani nikoho tlačit do ´koupání na vlastní nebezpečí´ a proto jako krizovou variantu volíme závod v duatlonu,“ vysvětlil hlavní pořadatel Pavel Káňa.

Závod i tak bude mít tři části. Napřed závodníci na hlavní trati absolvují 3,4 km běhu (dva okruhy v Dolcích), poté 12 kilometrů na horském kole (dva okruhy v okolí areálu) a na závěr 1,7 km běhu (jeden běžecký okruh). Stejnou porci absolvují i účastníci závodu dvou nebo tříčlenných štafet.

„Na přání závodníků dokonce umožníme střídání po absolvování jednotlivých okruhů na kole i v běhu. Zejména u štafet to totiž není žádná honba za rekordy, ale jde především o společný sportovní zážitek,“ vysvětluje Káňa. V dětských kategoriích jsou připraveny tratě 0,8 - 1,7 - 0,5, resp. 1,4 - 3,4 - 1,4 km. Dětské závody startují od 14 hodin, hlavní závod potom v 17 hodin.

Registrace probíhá online na www.irontime.cz a kapacita závodu je omezena. Pořadatelé po dřívějších zkušenostech upozorňují, že přihlášení na místě může být problematické.

Trůn je volný, Pásler jde jen ve štafetě

Je jisté, že po dvouletém kralování bratří Páslerů pozná ZPA Smart Energy triatlon nového vítěze. Kryštof, vítěz z roku 2020, přerušil triatlonovou kariéru a Jakub, vítěz loňského ročníku, dává přednost přípravě na víkendový závod Evropského poháru. Závodu v Dolcích se přeci jen zúčastní, pouze však jako člen štafety. Nebude to ale štafeta ledajaká. Spojí síly s dalším z bývalých vítězů a klubovým kolegou z trutnovské Lokomotivy, Markem Táslarem.

„Jakubův start v reprezentačním dresu je jedním z vrcholů jeho letošní sezony. Částečný start v domácím závodě však skvěle zapadá do koncepce jeho finální přípravy,“ tvrdí Pavel Káňa, který je i hlavním koučem triatlonového týmu Lokomotivy. „Vzhledem k tomu, že půjde o duatlon, bude závod velice otevřený a vůbec se neodvážím odhadnout favority. Zaskvět se mohou běžci i bajkeři, černými koni budou určitě lyžaři,“ uzavírá.

(bog, tz-pka)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek