Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Nejúspěšnější sportovec kraje za rok 2021: Triumf tenistky Siniakové

24. 9. 2022

page.Name
Nejúspěšnějším sportovcem Královéhradeckého kraje za rok 2021 se stala tenistka Kateřina Siniaková. Současná světová jednička ve čtyřhře byla oceněna na slavnostním vyhlášení tradiční ankety v Hradci Králové. Druhé místo obsadil sportovní střelec David Kostelecký, třetí skončila snowboardcrossařka Eva Samková–Adamczyková.

Anketu Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje roku 2021 ovládla v hlavní kategorii tenistka Kateřina Siniaková, držitelka olympijského zlata a současná světová deblová jednička, jež spolu s Barborou Krejčíkovou vyhrála všechny grandslamové turnaje. Ocenění za druhé místo převzal v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové sportovní střelec a olympijský medailista David Kostelecký, pomyslný bronz získala snowboardcrossařka Eva Samková–Adamczyková, které je rovněž držitelkou cenného olympijského kovu.

V nejlepší desítce se dále umístili: 4. Michal Desenský (atletika), 5. Michal Krčmář (biatlon), 6. František Doubek (atletika), 7. Michal Kukrle (cyklistika), 8. Eva Vrabcová-Nývltová (atletika, lyžování), 9. Martina Elhenická (plavání), 10. Zdena Blašková (stolní tenis).

Mezi dorostenci vyhrál atlet Jakub Bělík ze Sokola Hradec Králové, mezi žáky byl nejúspěšnější Lukáš Doležal, lyžařský běžec a skokan z Machova. V kategorii kolektivů mezi dospělými byli nejlepší cyklisté z hradecké stáje Elite Elkov Kasper Cycling Team, druzí skončili fotbalisté FC Hradec Králové a třetí basketbalistky Sokola Hradec Králové.  

Na oslavě sportu si ceny a pamětní medaile převzali nejlepší sportovci a sportovní kolektivy z řad dospělých i mládeže, dále trenéři, funkcionáři, handicapovaní sportovci a další osobnosti, jejichž celoživotní působení ve sportu na různých postech daleko přesahuje hranice regionu.

Slavnostního vyhlášení se poprvé v historii ankety zúčastnili a také obdrželi ocenění zlatí olympionici, kteří v roce 2020 úspěšně reprezentovali náš kraj na IX. Hrách zimní olympiády dětí a mládeže. V kolektivu 14 oceněných zlatých medailistů bylo sedm zástupců individuálních disciplín, spolu s nimi pak dva zlaté týmy.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra