Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

FOTO: Horolezecký oddíl v neděli pořádal závody v lezeckém trojboji

29. 3. 2023

FOTO: Horolezecký oddíl v neděli pořádal závody v lezeckém trojboji 15 snímků
V neděli 26. března se ve Vrchlabí konaly závody v lezení na horolezecké stěně. Účastníci se utkali v lezeckém trojboji, museli zdolat tři různé disciplíny.

První z nich byl bouldering, lezení bez lana na obtížnost, většinou v nižší výšce nad zemí. Dále lezení s jištěním po cestách, předem postavených pořadateli. A celé závody uzavíralo lezení na rychlost, kde lze použít chytů a stupů všech barev a cesta není dopředu učená. Záleží pouze na čase, v němž se dostanete nahoru. Závodníci byli rozděleni do různých věkových kategorií od U6 pro nejmladší účastníky od čtyř let, až po starší lezce okolo šestnácti let.

Celkově se závodu zúčastnilo přes čtyřicet lezkyň a lezců. Závodilo se na horolezecké stěně v Tyršově domě a na bouldrovce u Spartaku. Akci pořádal místní Horolezecký oddíl TJ Spartak, v čele pořadatelského týmu byl Martin Sedliský. Závodníci měli k dispozici celé dopoledne na to, aby si prokázali své lezecké dovednosti a soutěžili o medaile a dokonce i o dřevěné poháry pro vítěze, který byl vyhodnocen na základě svých výkonů ve všech zmíněných disciplínách dohromady.

Celkově se akce, alespoň z pohledu diváka, opravdu povedla. Každý účastník obdržel medaili a vítězové se navíc mohli radovat z vlastního poháru a sponzorských darů, skládajících se z užitečných předmětů pro lezce. Jako příklad můžeme uvést například magnesium na ruce, lahve na pití a všelijaké další lezecké vybavení.

Antonín Kašpar