Svátek má

Žáci z Vrchlabí zabodovali na zimní olympiádě dětí a mládeže

4. 3. 2020

page.Name
Medailová žeň. Tak by se dalo pojmenovat působení žáků a žákyň z vrchlabských škol na zimní olympiádě dětí a mládeže, která se uskutečnila od 19. do 24. ledna v Karlovarském kraji. Výsledky tak potvrdily, že sport ve Vrchlabí má velikou tradici a že lze do budoucna očekávat rozšíření seznamu zdejších úspěšných odchovanců, kteří vozí medaile z velkých světových akcí.

Na úvod zrekapitulujme čísla. Celého šestidenního klání se zúčastnilo 1 339 dětí ze všech českých a moravských krajů, které změřily své síly a výkony ve 12 sportech a 34 disciplínách. V hodnocení regionů dle zisku medailí se Královéhradecký kraj, který reprezentovala více než stovka malých sportovců a sportovkyň, umístil na 2. místě se ziskem 31 medailí (13 zlatých, 10 stříbrných a 8 bronzových).

Početnou a mimořádně úspěšnou část výpravy Královéhradeckého kraje tvořili především žáci vrchlabské základní školy na náměstí Míru. Mezi nimi nejvíc vynikl Lukáš Kulhánek se ziskem tří zlatých medailí z biatlonu, přičemž dvě byly z individuálních a jedna ze štafety. Tři cenné kovy si domů přivezla i Eliška Polonská, která získala dvě zlaté medaile v individuálních závodech v běžeckém lyžování a jednu stříbrnou medaili ve štafetě. Stejně úspěšná byla i Ilona Plecháčová, která vybojovala v biatlonu dvě zlaté medaile v individuálních závodech a bronzovou z dívčí biatlonové štafety.

Do Vrchlabí však míří i další cenné kovy zásluhou ostatních sportovců. Dvě zlaté medaile z orientačního běhu totiž vybojovala studentka vrchlabského gymnázia Adéla Randáková. Antonín Hron získal v biatlonu jednu zlatou ve štafetě a dvě stříbrné v individuálních závodech a zlato ve stejné štafetě jako Antonín Hron a Lukáš Kulhánek vybojoval i Matyáš Menoušek. Medailový výčet uzavírá karatistka Beata Reguliová se ziskem zlaté a bronzové medaile.

Z velkého množství získaných medailí je patrné, že ve Vrchlabí dorůstá početná skupina úspěšných sportovců, kteří se dokážou prosadit a úspěšně šíří jméno svého města.