Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecký kraj chce ve Špindlerově Mlýně zimní olympiádu mládeže

23. 3. 2021

page.Name
Krajští zastupitelé podpořili vedení Královéhradeckého kraje v záměru uspořádat ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších v roce 2023 desátou zimní olympiádu dětí a mládeže České republiky. Hejtmanství tak může přihlášku odeslat Českému olympijskému výboru, který o přidělení pořadatelství rozhodne. Podle náměstka hejtmana pro školství a sport Arnošta Štěpánka (Piráti) je velká pravděpodobnost, že pořadatelství olympiády v roce 2023 ve Špindlerově Mlýně kraj získá.

Královéhradecký kraj chce zajistit financování akce v roce 2022 a 2023 z vlastních zdrojů, z finančních prostředků Národní sportovní agentury, příspěvku Českého olympijského výboru a ostatních krajů. Zástupci kraje odhadli celkový rozpočet akce zhruba na 30 milionů korun.

Kraj vybíral mezi středisky v Krkonoších a Orlických horách. Mezi důležité hledisko při výběru vhodné lokality patřila co nejjednodušší organizace her, včetně sportovního zázemí, dopravní dostupnosti a ubytovacích kapacit. Pro krajské výpravy sportovců a trenérů je potřeba téměř 1000 lůžek v lyžařském areálu nebo v jeho blízkosti. Špindlerův Mlýn má zkušenosti s pořádáním velkých sportovních akcí z minulých let.

Zimní olympijské hry počítají se zařazením deseti sportů, a to alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, skicross, snowboarding, šachy a sport handicapovaných.

(ČTK)
Foto: mestospindleruvmlyn.cz