Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Krkonošská 70 je letos zrušena, nepojede se ani individuálně

4. 3. 2021

page.Name
V úterý padlo definitivní rozhodnutí, že Krkonošská 70, legendární závod v běhu na lyžích, se letos neuskuteční. I když ještě před týdnem pořadatelé z trutnovské Lokomotivy uvažovali, že by na trať 66. ročníku běžkaře pustili formou individuálního startu, aby je neochudili o lyžařský zážitek z Krkonoš.

„V původně plánovaný den, tedy 13. března 2021, pro vás připravíme nadstandardně upravené tratě s možností individuálního projetí a změření času tak, abychom dodrželi všechna platná protiepidemická opatření. Věříme, že tuto aktivitu ocení všichni nadšenci běžeckého lyžování a že naše snaha přispěje k upevňování zdraví, vytváření imunity a v neposlední řadě bude mít pozitivní vliv na mysl a tělo,“ zveřejnil organizační štáb K-70 příspěvek na facebookovém profilu tohoto kultovního závodu hlídek.

Tento týden však ředitel závod a předseda Lokomotivy Petr Musil vydal oznámení, že vzhledem k rozhodnutí vlády ze dne 26. února, které omezuje volný pohyb osob na území ČR, rozhodl organizační výbor K-70 o zrušení 66. ročníku.

„Rozhodnutí, které jsem musel učinit ohledně zrušení závodu mě velice mrzí a je pro mě velkým zklamáním. Do poslední chvíle jsme měli připravené náhradní řešení, které umožňovalo všem milovníkům bílé stopy a K–70 projet se po Krkonoších na připravených tratích s možností porovnání dosaženého výkonu s kamarády. Již na začátku tohoto týdne jsme si s organizačním týmem řekli, že příští ročník musí být ten nejlepší. Opět se všichni sejdeme v bílé stopě na 67. ročníku K-70. Přes velké zklamání ze zrušení závodu respektuji nařízení vlády a snažím se je pochopit. Jen ve zdravém těle je zdravý duch a jen zdravý organismus může absolvovat tak náročné výkony, které dosahujete při K-70,“ sdělil Petr Musil.

V loňském roce na jeden z nejstarších závodů na běžkách v Evropě koronavirus vliv těsně neměl a Krkonošská 70 se stihla odjet pár dní předtím, než vláda vyhlásila první nouzový stav. Na hlavní trať ze Špindlerova Mlýna na Černou horu a zpět se vypravilo 69 hlídek. Z vítězství se pošesté v řadě (!) radovali závodníci reprezentující trutnovský Kasper - Swix Team.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek