Pondělí

22. července 2024

Nyní

17°

Zítra

12°

Svátek má

Red Bull Homerun míří do Špindlerova Mlýna

28. 12. 2021

page.Name
Poslední lanovka, prázdná sjezdovka a pořádná rychlost. To je Red Bull Homerun. Ať už jste profesionál, fanda nebo nadšenec do zimních sportů, připravte si lyže a snowboardy. Ve středu 29. prosince se můžete vrhnout střemhlav ze Svatého Petra a sjet po vyznačené trati do cíle. Nejrychlejší vyhrává.

O co jde?

Jedná se o hromadný závod pro lyžaře a snowboardisty. Koncept akce je jednoduchý - z vrcholu zasněženého kopce účastníci sprintují v lyžácích nebo snowboardových botech ke svému vybavení a vrhají se z kopce dolů. Žádné rozjezdy, žádné opakovné jízdy. První dole je vítěz! Přímo v cíli na účastníky čeká zasloužený drink a rozjetá asprès-ski party…. To je přesně Red Bull Homerun, který se jezdí na horách od švýcarských Alp přes Skandinávii až po Hindúkuš v Pákistánu. Do Česka se vrací po čtyřleté odmlce. Homerun se naposledy konal ve Špindlerově Mlýně v roce 2017. Nejrychlejší dokázali dojet do cíle v čase pod minutu a půl. Mnohem spíš než o závod jde ale o zábavu a super zážitek na sněhu spojený s večírkem, kde by bylo škoda chybět.

Co vás na Homerunu čeká?

Letošní zimu zavítá Red Bull Homerun do pěti středisek v českých horách. Odstartuje už zítra na Ještědu a následující den zavítá do Špindlerova Mlýna, kde závod proběhne ve Svatém Petru na sjezdovce č. 3. Vyvézt na start se můžete kdykoliv během dne, ale poslední šance bude 15:25. Samotný závod pak vypukne v 15:45. Celým dnem vás budou provázet moderátoři Vašek Matějovský a Aneta Kratochvílová. O hudební doprovod se postarají DJs  Forrest Pine & DJ Ondrash, Saxofrancis a N’zym. Akce se zúčastní také skateboardista Max Habanec, motocyklový závodník Filip Salač, bikeři Michal Maroši a Tomáš Slavík, šermíř Alex Choupenitch, akrobatický letec Martin Šonka a zpěvák Ben Cristovao.

Zastávky Red Bull Homerun

  • 28. 12. Ještěd
  • 29. 12. Špindlerův mlýn
  • 15. 1. Pec pod Sněžkou
  • 22. 1. Dolní Morava
  • 29. 1. Špičák

Jak se přihlásit?

Každý účastník závodu se musí registrovat na stránkách redbull.cz/homerun nebo na místě závodu od 10. do 15. hodiny. Registrace je závazná a nepřenosná. Registrovat se mohou osoby starší 16 let. Závodníci ve věku od 16 do 18 let musí mít podepsaný souhlas s účastí od svého zákonného zástupce.

Soutěží se ve čtyřech kategoriích: Lyže - muži, ženy, snowboard - muži, ženy. V každé kategorii budou vyhlášeni tři závodníci s nejrychlejším časem. Bonusovou disciplínou je soutěž o nejlepší kostým, takže kdo nevyhraje v rychlosti, může zabodovat kreativitou.

(bog, tz-jka)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Lukáš Wagneter