Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

19°

Svátek má

Eva Adamczyková: Změna příjmení mi po svatbě připadala samozřejmá

14. 10. 2022

page.Name
Vrchlabská rodačka a nejúspěšnější česká snowboardcrossařka Eva Adamczyková se musela naučit nový autogram, od poloviny září už podepisuje kartičky novým jménem. O tom, že by si po svatbě s hercem Markem Adamczykem nechala rodné příjmení Samková, prý ani neuvažovala.

"Zvykám si postupně asi jako všichni ostatní," řekla na tiskové konferenci, která se uskutečnila necelý měsíc po její svatbě v Krkonoších. Na tu má samé příjemné vzpomínky. "Bylo to skvělé, měli jsme tam kámoše, rodinu. Myslím si, že si to všichni užili. Super den, byla tam fajn atmoška," libovala si.

Přišlo jí správné vstoupit do nové životní etapy s novým jménem. "Nechtěla jsem si nechat to původní. Možná jsem se o tom nějak bavila, ale měla jsem pocit od začátku, že je správně, že si vezmu Markovo příjmení," uvedla.

Jako Samková získala zlatou a bronzovou olympijskou medaili, dvakrát byla na stupních vítězů na mistrovství světa a třikrát vyhrála celkové hodnocení Světového poháru. Na svém příjmení ale nelpěla. "Mám pocit, že ty věci, které jsem dokázala, jsem dokázala jako nějaký člověk, ne jako nějaké příjmení Jsem takhle spokojená," dodala devětadvacetiletá závodnice.

(ČTK)