Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Příští týden začne prodej vstupenek na světový pohár ve Špindlerově Mlýně

5. 10. 2022

page.Name
V pondělí 10. října se začnou prodávat vstupenky na závod Světového poháru žen ve Špindlerově Mlýně. Obří slalom a slalom zde lyžařky pojedou 28. a 29. ledna 2023. Denní vstupenky budou stát na stání 300 korun pro dospělého a 200 korun pro děti do 6 let, 790 korun na tribunu B a 990 korun na tribunu A. Pro národní lyžařský svaz je to největší tuzemská akce nadcházející zimní sezony.

Elitní světové lyžařky se do Krkonoš vrátí po čtyřech letech. Termín, který se několikrát posouval, je nakonec dva týdny před mistrovstvím světa, což slibuje účast těch největších světových hvězd. Závodit by měly také nejlepší česká slalomářka Martina Dubovská a specialistka na obří slalom Adriana Jelínková, která v létě do rodného Česka přestoupila z nizozemské reprezentace.

Svaz má vyřešené financování závodu. "Kvůli energiím to bylo ještě zajímavější než jindy. Věřím, že na tuto akci jsme připraveni a dopadne minimálně tak dobře jako před čtyřmi lety," uvedl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček na dnešní tiskové konferenci.

Trávníček se ujal vedení českého lyžování v polovině května, kdy vystřídal Lukáše Heřmanského. Zatím zjišťuje informace o fungování svazu a zajišťuje jeho chod v situaci, kdy má k dispozici méně peněz než loni. "Je potřeba zeštíhlit, zefektivnit, změnit procesy, abychom nacházeli finanční prostředky tam, kde jsme nebyli zvyklí je nacházet. Musíme hledat nová partnerství," řekl. Novinkou je spolupráce s automobilkou Audi a společností AutoPalace Group, která svazu zajistí více než tři desítky osobních i užitkových vozů.

(ČTK)
Foto: Svaz lyžařů ČR