Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Biatlonista Michal Krčmář skončil při obhajobě stříbra ze sprintu šestnáctý

12. 2. 2022

page.Name
Biatlonista a vrchlabský rodák Michal Krčmář minul při obhajobě olympijského stříbra ve sprintu poslední ránu a skončil na hrách v Pekingu šestnáctý. Zlato získal norský favorit Johannes Thingnes Boe, na něhož Krčmář ztratil minutu a 22 sekund.

Jednatřicetiletý Krčmář zajel druhý nejlepší sprint v sezoně a dál bojuje o účast v závěrečném závodě s hromadným startem. Nejzkušenější český biatlonista odstartoval stejně jako před čtyřmi lety do olympijského sprintu s číslem 36. "Samozřejmě jsem si na to vzpomněl a říkal si, kdo mi to první připomene. Nakonec to byl Roman Dostál. Tím, že jsem ale o tom mluvil, tak jsem nervozitu z toho čísla setřásl," řekl po dojezdu České televizi Krčmář.

Po první položce vleže se vyhnul trestnému kolu a navzdory 24. běžeckému času se posunul k první desítce. Vestoje však Krčmář zariskoval, položku odstřílel za 23,3 vteřin a poslední rána se mu do terče nevešla. "Vleže to tu musím střílet na dva nádechy a rychlejší to už asi nebude, stojku však můžu pustit. Zkusil jsem to a pátá rána byl už trochu extrém. Mělo to být odložené, ale jak jsem byl v tempu, tak jsem to zkusil," uvedl rodák z Vrchlabí.

Krčmář tak napravil nevydařený vytrvalostní závod, v němž skončil po pěti chybách až devětapadesátý. "Po vytrvalostním závodě jsem byl na sebe naštvaný. Nebyl to ode mě biatlon a to, co celé léto trénuju. Měl jsem tak v hlavě jediný cíl a to dělat vše co v přípravě. Na trati jsem nechal vše a poslední kolo i polykal andělíčky. K úplné spokojenosti chyběla už jen ta poslední rána," doplnil Krčmář.

(ČTK)
Foto: Archiv Michala Krčmáře