Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-4°

Zítra

-3°

Svátek má

Charvátová i Krčmář ve stíhačce hodně chybovali, oba dojeli na 34. místě

13. 2. 2022

page.Name
AKTUALIZOVÁNO/ Biatlonisté Lucie Charvátová i Michal Krčmář nenavázali na své výsledky ze sprintu a ve stíhacích závodech na zimních olympijských hrách ve středisku Čang-ťia-kchou se propadli pořadím. Oba dojeli ve svých závodech shodně na 34. místech. Ženský závod vyhrála Norka Marte Olsbu Roeiselandová, mezi muži si pro zlato dojel Francouz Quentin Fillon Maillet.

Do stíhacího závodu Lucie Charvátová startovala z 25. místa, Michal Krčmář vyjel ze startovní branky jako šestnáctý po sprintu. Jejich útok na vyšší pozice však zhatila nepřesná střelba. V závodě, který ovlivnily zhoršené povětrnostní podmínky, Michal Krčmář na střelnici sedmkrát chyboval, Lucie Charvátová pak minula terč čtyřikrát.

Krčmář startoval do závodu se ztrátou minuty a 22 sekund na čelo a první půlka se mu vydařila. Po jedné chybě z úvodních dvou položek se posunul dokonce na průběžnou devátou příčku. Při první "stojce" ale v náročných větrných podmínkách čtyřikrát minul a vypadl z první třicítky. "Tam byl totální poryv. To mě fakt mrzí, to mi zhatilo závod. Byl jsem odhodlaný, po ležkách to bylo super a splnil jsem, co jsem chtěl, ale stojky jsem nezvládl," litoval Krčmář.

V závěru musel rodák z Vrchlabí ještě na dvě trestná kola a zaznamenal druhou nejslabší stíhačku v sezoně. Na vítězného Fillona Mailleta ztratil téměř pět minut. 

Umístění ve stíhacím závodu však nakonec i rozhodlo, že Michal Krčmář se do závodu s hromadným nakonec podívá, stejně jako Lucie Charvátová, která ve třicetičlenné startovní listině v českých barvách doplní Markétu Davidovou.

Jiří Štefek, ČTK, ČT
jiri@vrchlabinky.cz
Screen foto: ct24.cz