Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Lucie Charvátová ve sprintu jednou chybovala, dojela na 25. místě

11. 2. 2022

page.Name
Biatlonistka Lucie Charvátová dosáhla ve sprintu na zimních olympijských hrách v letovisku Čang-ťia-kchou nejlepšího umístění z české reprezentace a dojela na 25. místě. Přitom mohla pomýšlet ještě na lepší umístění, ale při stojce při posledním výstřelu chybovala. Na vítěznou Norku Marte Olsbu Roeiselandovou ztratila jednu minutu a 51 sekund.

„V takové střelecké formě jsem nikdy nebyla. Ale desátá rána byla strašně uspěchaná. Už jsem se viděla na trati. Pak jsem se trochu proklínala,“ uvedla Charvátová po závodě. „Snažím se dostat do módu, abych na střelnici přijížděla v klidu. Mám cvičení na pohodu, kterým se chci dostat do takového svého flow a zvládat to líp. Teď se mi to daří. Musím na dálku poděkovat svému mentálnímu kouči, který mi pomáhá, ale nechci to zakřiknout,“ dodala biatlonistka z Vrchlabí.

České biatlonistky mají před sebou ještě stíhací závod. Lucie Charvátová však díky výsledkům z vytrvalostního běhu a sprintu živí naději, že by se mohla kvalifikovat do závodu s hromadným startem.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Ilustrační foto: archiv Lucie Charvátové