Pátek

19. dubna 2024

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

Nejlepší výsledek sezony. Krčmář byl pátý ve sprintu biatlonistů v Pokljuce

6. 1. 2023

page.Name
Biatlonista Michal Krčmář dnes skončil pátý ve sprintu Světového poháru v Pokljuce a zaznamenal nejlepší umístění v sezoně. Jednatřicetiletý rodák z Vrchlabí neudělal na střelnici ani jednu chybu a od stupňů vítězů ho dělilo osm sekund. Také čtvrtý sprint v sezoně vyhrál lídr seriálu Johannes Thingnes Boe z Norska. Druhý byl jeho bratr Tarjei, třetí další Nor Sturla Holm Laegreid.

Nejzkušenější český biatlonista se probojoval do první desítky podruhé v sezoně a vylepšil si dosavadní maximum, kterým bylo šesté místo ze stejné disciplíny v Annecy. Na rozšířené pódium se probojoval díky stoprocentní střelbě a rychlému běhu v posledním kole.

Díky němu předstihl Timofeje Lapšina z Jižní Koreje a odrazil útok Itala Tommasa Giacomela či úřadujícího vítěze seriálu Quentina Fillona Mailleta z Francie. Od čtvrtého Dolla dělilo Krčmáře šest desetin sekundy.

Trojnásobný vítěz Světového poháru Johannes Thingnes Boe vyhrál šestý závod v sezoně a zvýšil náskok v průběžném pořadí před druhým Laegreidem na 64 bodů. Krčmář je s 245 body čtrnáctý.

(ČTK)
Foto: screen ČT Sport