Neděle

26. května 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Oheň již hoří! Eva Adamczyková zahájila zimní Olympiádu dětí a mládeže

22. 1. 2023

page.Name
Sportovní svátek mládeže byl zahájen! Krátce po půl třetí odpoledne dnes v královéhradecké hale zažehla snowboardcrossařka Eva Adamczyková olympijský oheň na počest zahájení 20. Olympiády dětí a mládeže, kterou v následujících pěti dnech bude hostit Královéhradecký kraj.

Během slavnostního ceremoniálu defilovaly v hale sportovní výpravy ze všech čtrnácti krajů České republiky, které vedli vlajkonoši z řad bývalých i současných sportovců. Sportovce a jejich doprovod pozdravil předseda Senátu Miloš Vystrčil, šéf Českého olympijského svazu Jiří Kejval nebo hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček, který celý sportovní svátek oficiálně zahájil.

Poté se své čestné povinnosti chopila vrchlabská rodačka a olympijská šampionka v snowboardcrossu Eva Samková, která zapálila olympijský oheň.

Sportovci jednotlivých krajských výprav začnou bojovat o medaile od pondělí 23. ledna. Sjezdovky ve Špindlerově Mlýně otestují lyžaři a snowboardisté, ve Vrchlabí v areálu Vejsplachy své umění ukážou biatlonisté, běžkaři, zimní orientační běžci a zrakově postižení běžkaři. Hokejisté odehrají zápasy ve Vrchlabí i Trutnově, krasobruslaři se představí v Nové Pace. Kromě zmíněných disciplín jsou na programu rovněž šachy. Přenosy vybraných závodů mohou diváci také sledovat živě na ČT Sport a streamingy najdou na olympijskytym.cz/tv.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Sceen odm.cz