Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Svátek českého sportu je tady. Zásadním tématem je logistika

26. 1. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Světový pohár v alpském lyžování žen ve Špindlerově Mlýně je tady! O víkendu se v areálu Svatý Petr pojedou dva slalomy. Úspěšný průběh nejvýznamnější sportovní akce na území ČR pro rok 2023 je podmíněn splněním množství organizačních povinností na straně pořadatelů a také dodržením veškerých doporučení pro diváky i obyvatele regionu. Jedním ze základních úkolů je fungující logistika, která má zařídit pohodlný a bezpečný příjezd do Špindlerova Mlýna a místa konání Sv. Petra. Stejně tak je důležité ošetřit plynulý pohyb automobilové dopravy a zásobování.

Kde a jak parkovat

Při cestě do Špindlerova Mlýna je parkování vyhrazeno na parkovištích P1, P2 a P3. V případě naplnění parkovacích kapacit ve městě dojde k omezení průjezdu městem. Po uzavření Špindlerova Mlýna bude možnost parkování pouze ve Vrchlabí. To bude možné na určených úsecích uzavřené části silnice II/295 Vejsplachy–Vrchlabí mezi křižovatkou s ulicí Pražská po kruhový objezd u čerpací stanice Benzina a na nedalekém parkovišti sportovního areálu Vejsplachy. V případě naplnění všech kapacit je počítáno s parkováním i na obchvatu Vrchlabí. Při nedodržení časů na dopravním značení budou vozidla odtažena.

Kyvadlová autobusová doprava

Pokud návštěvník zaparkuje ve Vrchlabí či na vzdálenějších parkovištích ve Špindlerově Mlýně, dostane se na místo konání bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravou, jejíž zastávky budou umístěny podél všech parkovacích lokalit v docházkové vzdálenosti. Z důvodu úplné uzavírky úseku silnice II/295 bude vyznačena objízdná trasa pro projíždějící vozidla, vedená po místní komunikaci ulice Pražská a po silnici I/14 (ulice Valteřická).

Autobusová doprava ve Špindlerově Mlýně

Přímo ve Špindlerově Mlýně budou návštěvníky svážet kyvadlové autobusy po trase Labská–Hromovka–Centrum–Skiareál. V době akce v budou v provozu čtyři linky Skibusu, všechny linky budou zdarma. Od 28. do 29. 1. 2023 bude od 6:30 do 18:00 zakázán od Vrchlabí přes Herlíkovice směrem do Špindlerova Mlýna vjezd vozidel nad 3,5 t. Výjimka je pro vozidla IZS, autobusy a vozidla SÚS či TS.

Povolenky k vjezdu do Špindlerova Mlýna

Na povolení vjezdu mají nárok obyvatelé, zaměstnanci provozoven, dodavatelé, ubytovaní hosté hotelů a penzionů. Všichni zmiňovaní musí mít povolenku v podobě samolepek. Povolenky vyzvednete v infocentru Skiareálu Špindlerův Mlýn, čp. 297 (vedle hotelu Lomnice). Veškeré informace budou aktualizované také na internetových stránkách www.worldcupspindl.cz.

Návrat královen a skvělá atmosféra

Fantastická kulisa. Obrovský zážitek. Chceme se do Špindlerova Mlýna zase vrátit. Tohle hodnocení se prolínalo všemi rozhovory elitních světových lyžařek, které se zúčastnily závodů Světového poháru ve Špindlerově Mlýně v roce 2019. Skvělí diváci přebili i mírné rozpaky z nepřízně počasí, do areálu si během dvou dnů našlo cestu 18 697 nadšenců, kteří z celého eventu udělali nezapomenutelnou oslavu lyžování.

„Fanoušci byli neskuteční. Nepanovalo nejlepší počasí k tomu, aby se člověk posadil a sledoval závody. Ale diváci přišli, vydrželi a povzbuzovali každou závodnici. Rozumí lyžování, lidé byli milí a pozitivní. Byl to parádní víkend,“ říkala například Američanka Mikaela Shiffrinová, která v roce 2019 vyhrála slalom a k tomu přidala bronzovou medaili z obřího slalomu.

Stejně nadšená byla také další z vítězných tváří Petra Vlhová a další světové osobnosti, které nebudou na startu chybět ani v roce 2023. Chválu ve všech směrech sbírali také pořadatelé, kterých se na akci podílelo více než 500. Vysoko nasazenou laťku z roku 2019 budou chtít nyní po 4 letech ještě posunout výše. Obrovský zájem o vstupenky je důkazem toho, že rok 2023 by měl opět do historie českého sportu zapsat výjimečnou kapitolu.