Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Adamczyková a Maroši zahájí sobotní Red Bull Homerun ve Špindlerově Mlýně

24. 2. 2023

page.Name
Již tuto sobotu se na Svatý Petr ve Špindlerově mlýně vrátí závod Red Bull Homerun, kdy 350 lyžařů a snowboardistů zažije pořádný adrenalin při sjezdu dolů v hromadném závodě. Na start se postaví i známé tváře, které se nezaleknou žádné výzvy. Letos to bude Eva Adamczyková a Michal Maroši.

„Red Bull Homerun je tak specifická akce, že si ji nemůžete nechat ujít. Kdy se člověku povede jet s tolika lidmi dolů po sjezdovce absolutně naplno?“ zve na akci zlatá olympijská snowboardistka ze Soči Eva Adamczyková.  

Princip závodu je jednoduchý - účastníci na začátku modré sjezdovky na Svatém Petru zasprintují v lyžácích nebo snowboardových botech ke svému vybavení a následně se vrhnou z kopce dolů. Žádné rozjezdy, žádné opakované jízdy. První dole je vítěz! V cíli bude na účastníky čekat zasloužený drink a poctivá après-ski party…. To je Red Bull Homerun, který se jezdí na horách od švýcarských Alp přes Skandinávii až po Hindúkuš v Pákistánu.

Na co se těšit?

Závod zahájí dvojice, kterou rychlost provází celý život. V roli předjezdců vyrazí na trať biker Michal Maroši a snowboardcrossařka Eva Adamczyková. Kolo versus snowboard na jedné sjezdovce? To bude podívaná, o kterou byste neměli přijít.

Samotný závod je rozdělený na čtyři kategorie: Lyže - muži, ženy, snowboard - muži, ženy. V každé kategorii budou vyhlášeni tři závodníci s nejrychlejším časem. Komu je bližší kreativita víc než rychlost, má šanci vyhrát v bonusové disciplíně o nejlepší kostým.

Registrovaní účastníci budou mít od 11 hodin čas si vyzvednout své startovní číslo, na start se mohou vyvézt kdykoliv během dne, ale nesmí prošvihnout poslední lanovku. Samotný závod vypukne v 16:30. Po dojezdu všech účastníků proběhne vyhlášení vítězů, na které naváže zasloužená après-ski party. Celým dnem budou provázet ostřílení moderátoři Johan Mádr, Aneta Kratochvílová a Honza Bašný. O hudební doprovod se postarají DJs Johnny Caress, Forrest Pine, Ondrash, N’zym a Jam. 

(bog, tz-jka)
redakce@vrchlabinky.cz
Foto: Lukáš Wagneter/Red Bull Content Pool