Pátek

14. června 2024

Nyní

13°

Zítra

15°

Svátek má

Světový pohár lyžařek ve Špindlerově Mlýně stál 96 milionů, skončil ve ztrátě

5. 4. 2024

page.Name
Loňské závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně stály přes 96 milionů korun a skončily ve ztrátě. O závody se v rámci vyšetřování případu kolem předsedy Českého tenisového svazu Iva Kaderky zajímá policie. Vyúčtování bude kontrolovat Národní sportovní agentura, která Světový pohár v Krkonoších podpořila dotací přes 55 milionů korun. S odkazem na podklady k vyúčtování akce to napsal deník MF DNES.

Za ubytování elitních lyžařek a jejich týmů podle informací MF DNES svaz zaplatil 12,7 milionu korun, na dalších téměř šest milionů vyšly stravovací služby. K téměř 19 milionům korun se vyšplhaly náklady na marketing. Přes šest milionů inkasovaly nejlepší závodnice ze dvou slalomů na odměnách.

Kvůli této akci v únoru policie zasahovala v sídle lyžařského svazu a domě jeho prezidenta Davida Trávníčka. Policisté rovněž navštívili sídlo společnosti Melida, která je provozovatelem skiareálu ve Špindlerově Mlýně a loňský Světový pohár spolupořádala. Ta podle listu mimo jiné získala 23,6 milionu korun za ostatní služby, které nejsou v podkladech konkrétně specifikované. Policie prověřuje podezření na dotační podvod.

Svaz vedle peněz od státu na tyto závody čerpal také finanční podporu od Královéhradeckého kraje nebo města Špindlerův Mlýn. Další finance měl ze soukromých zdrojů. Sedm milionů korun utržil za prodej vstupenek, prodej oblečení s tematikou SP mu přinesl 1,5 milionu korun. Celkově příjmy pokryly částku 90,8 milionu korun, takže závody byly ve ztrátě, uvedla MF DNES.

Hospodaření v souvislosti se Světovým pohárem bude prověřovat i lyžařský svaz. Po policejní razii rozhodl, že si na kontrolu vyúčtování najme soukromou auditorskou společnost.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce