Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Eva Adamczyková návrat do Světového poháru ozdobila vítězstvím

26. 1. 2024

page.Name
Mistryně světa ve snowboardcrossu a vrchlabská rodačka Eva Adamczyková vyhrála ve Svatém Mořici hned svůj první závod v této sezoně Světového poháru.

Adamczyková v elitním seriálu závodila poprvé od loňského března a hned se dostala do finálové čtveřice. V boji o medaile Adamczyková po výborném startu vedoucí pozici ztratila, ale držela se ve vyrovnaném poli závodnic. Do čela se vrátila v závěrečné klopené zatáčce a první příčku uhájila do cíle. Druhé místo obsadila Hedigerová, třetí skončila vedoucí žena SP Chloé Trespeuchová z Francie. "Opravdu jsem tohle vítězství nečekala. Moc jsem toho nenatrénovala, jen nějakých deset dní v trati v Montafonu," řekla v televizním rozhovoru třicetiletá rodačka z Vrchlabí, která se na podzim účastnila taneční televizní soutěže.

Až před Vánoci se olympijská šampionka ze Soči 2014 vrátila na prkno a dnes se devatenáctým vítězstvím v závodě SP vyrovnala bývalé běžkyni na lyžích Kateřině Neumannové. Více triumfů na sněhu z českých sportovců nasbírala jen Ester Ledecká, která ve snowboardingu a sjezdovém lyžování vyhrála 26 závodů.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce