Čtvrtek

18. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Špindlerův Mlýn zrušil Světový pohár ve snowboardingu, sezóna ohrožena není

16. 2. 2024

page.Name
Kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám se v březnu nepojede ve Špindlerově Mlýně závod Světového poháru snowboardistů ve slopestylu. Zrušení tradiční akce Snowjam ve čtvrtek oznámil lyžařský svaz na svém webu. Starosta Špindlerova Mlýna Martin Jandura v reakci na prohlášení pořadatelů uvedl, že lyžařská sezóna v tomto středisku ani v následujících týdnech však ohrožena není.

„Přes maximální podporu skiareálu a slibný začátek sezony jsme za poslední dva týdny přišli o více než polovinu sněhu určeného pro výstavbu trati. Z toho, co nám zbylo, není možné postavit trať, která by splňovala bezpečnostní a kvalitativní parametry nutné pro závod Světového poháru,“ uvedl šéf organizačního výboru Martin Černík. „Vzhledem k tomu, že předpověď na následující týdny neukazuje teploty potřebné k další výrobě sněhu, je zrušení akce nepříjemným, ale pragmatickým rozhodnutím. Velmi nás to mrzí zejména kvůli závodníkům a také fanouškům snowboardingu, kteří se na Snowjam těšili,“ dodal zakladatel akce, která se poprvé konala v roce 2006. Snowjam měl začít kvalifikací v pátek 15. března. Závod byl v plánu o den později.

V Krkonoších se měl SP snowboardistů konat znovu po dvou letech. Místo toho organizátoři s měsíčním předstihem akci zrušili. „Rozhodnutí přichází v nejzazším termínu pro to, abychom dokázali maximálně eliminovat ztráty spojené se zrušením dlouho plánovaného závodu včetně chystaného doprovodného programu a zároveň dali v této komplikované sezoně FIS prostor pro jednání s alternativním pořadatelem,“ uvedl generální sekretář Svazu lyžařů ČR Jan Šindelář. „Věříme, že k nám v nadcházejících sezonách bude počasí přívětivější a fanouškům budeme moci nabídnout další mimořádné zážitky z elitních lyžařských a snowboardových závodů,“ dodal.

Jandura: Sezóna ve Špindlu pokračuje
Na oznámení pořadatelů závodů zareagoval starosta Špindlerova Mlýna Martin Jandura.
„Rád bych uvedl na prvou míru ne zcela šťastně formulovanou zprávu o nedostatku sněhu ve Špindlerově Mlýně, která proběhla médii v souvislosti s informací o zrušení tradičního eventu a snowboardového svátku, březnového závodu ve slopestylu Snowjam," prohlásil Jandura. 

Podle něj je aktuálně na sjezdových tratích ve Špindlerově Mlýně je 50-80 cm sněhu. "Středisko nabízí kvalitní podmínky pro lyžování a ohroženy nejsou ani pozdní termíny jarních prázdnin. Lyžuje se na obou stranách údolí, tedy jak na Medvědíně, tak i na Hromovce a ve Svatém Petru, všechna páteřní přepravní zařízení a sjezdové tratě jsou v provozu. Klimatické podmínky, ani výhled v následujících dnech neohrožují běžný provoz ani v posledních týdnech jarních prázdnin, tedy v týdnu od 11. 3. do 17. 3. 2024," prohlásil špindlerovský starosta.

(jš, ČTK)
Ilustrační foto: Michal Prouza/Facebook Snowjam.cz, pixabay.com, archiv redakce