Úterý

17. května 2022

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Oslovení děvenko mě neuráží. Slyšela jsem horší, říká poslankyně Potůčková

19. 10. 2021

V červenci odmítla plánovanou návštěvu ministryň Aleny Schillerové a Kláry Dostálové. Nakonec se s nimi ale přece jen setká. A ne jen jednou! Zřejmě je bude v následujících čtyřech letech potkávat velmi často. Starostka Mladých Buků Lucie Potůčková totiž v říjnových volbách získala křeslo ve Sněmovně.

Žádnou dívčí válku ale nečekejte. „Myslím, že to proběhne korektně, jsme profesionálové,“ říká Potůčková o blížícím se prvním setkání v dolní komoře Parlamentu.

Překážkou by podle ní nemělo být ani nezvyklé oslovení, které pro dvě vládní ministryně ve svém tweetu zvolila. „Oslovení děvenky mě vůbec neuráží. Říkával mi tak můj tatínek, když jsem ho naštvala. V poslanecké sněmovně, i v jiných platformách, jsme slyšela daleko horší,“ tvrdí Potůčková.

S místostarostou a radními městyse nyní pečlivě domlouvá detaily, jak předat některé povinnosti a přitom zajistit plnohodnotný chod Mladých Buků i v době, kdy ona sama bude v dolní komoře Parlamentu. Ve funkci starostky chce totiž zůstat. „Nechci ztratit kontakt s realitou,“ zdůrazňuje.

Před dvěma týdny se smála tomu, když ji lidé předpovídali úspěch ve volbách. Potom ale z nevolitelného sedmého místa přeskákala všechny kolegy na krajské kandidátce koalice Pirátů a Starostů. Rekordních 10 910 preferenčních hlasů ji zajistilo křeslo ve Sněmovně. „Nové povinnosti řeším, jak přicházejí, krůček po krůčku,“ vysvětluje Lucie Potůčková v novém videopodcastu Trutnovinek.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz