Středa

18. května 2022

Nyní

15°

Zítra

16°

Svátek má

Překvapil vás něčím Jágr? Svojí přítelkyní, smějí se Vrchlabští

3. 2. 2021

Útočníci Patrik Urban a David Chalupa se výrazně podíleli na středeční prvoligové výhře vrchlabských hokejistů nad Kladnem v poměru 4:2. Vítězství si vychutnali o to víc, že porazili tým, jehož největší hvězdou je nejlepší český hokejista Jaromír Jágr. A jeho parťákem v útoku je Tomáš Plekanec.

„Na utkání jsme se těšili, s Jágrem nehrajeme každý den. Jsem rád, že se nám podařilo je porazit. Je to zážitek si proti nim zahrát,“ říká třiadvacetiletý útočník David Chalupa, střelec úvodního gólu a autor finální nahrávky na druhý gól.

Přestože Jágrovi bude za pár dnů 49 let, není snadné ho odstavit od puku. To se potvrdilo i ve středečním šlágru ve Vrchlabí. „Dával jsem si trošku odstup, abych nemusel jít do žádného souboje s ním. Ale párkrát mě to potkalo, naštěstí jsem úplně nevyhořel,“ uvádí sedmadvacetiletý forvard Patrik Urban, který střelou do prázdné kladenské branky zpečetil vrchlabské vítězství.

Krkonošští hokejisté podle svých slov věděli, co mají na ledě očekávat od olympijského vítěze, mistra světa a držitele Stanley Cupu. Přesto v našem videorozhovoru zazněla otázka: Překvapil vás něčím Jarda Jágr? „Svojí přítelkyní,“ směje se útočník David Chalupa.

Pavel Cajthaml
redakce@vrchlabinky.cz