Čtvrtek

8. června 2023

Nyní

21°

Zítra

19°

Svátek má

Kandidáti do Senátu představili v TUTV své názory i politické vize

12. 9. 2020

Kandidáti do Senátu představili v TUTV své názory i politické vize 23 snímků
Jan Sobotka (STAN), Michal Slavka (SPD), Klára Sovová (ODS) a Jan Jarolím (ANO 2011). Tyto čtyři osobnosti se již za tři týdny utkají o přízeň voličů ve volbách do Senátu ve volebním obvodu číslo 39 - Trutnov. Tento týden všichni čtyři kandidáti poskytli velké volební rozhovory televizi TUTV. Na webech Trutnovinky.cz a Vrchlabinky.cz budou postupně zveřejněny od pondělí 21. září.

V rozhovorech jednotliví kandidáti odpovídali, proč kandidují do Senátu, jaké problematice se chtějí v případě svého zvolení věnovat a nebo co udělají pro to, aby se zlepšilo vnímání této horní komory českého parlamentu.

V závěrečné části rozhovoru se kandidáti vyjadřovali k pestré škále problémů a otázek od názoru na přijetí společné evropské měny, nošení roušek či hodnocení výkonu funkce prezidenta Miloše Zemana. Uvedli rovněž své politické vzory a zmínili též politiky, kteří je nejvíce zklamali. Došlo i na ekonomické otázky, jako je například chystané zrušení superhrubé mzdy. Zde Jarolím a Sobotka (jelikož jsou oba zároveň starosty měst) zmínili důležitý fakt, že zrušením superhrubé mzdy dojde k výpadku příjmů státního rozpočtu, který se následně promítne i v nižších příjmech měst, obcí a krajů.

Všechny kandidátské rozhovory budou postupně zveřejňovány od pondělí 21. září v pořadí podle vylosovaných čísel kandidátů.

Jiří Štefek, Pavel Cajthaml
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek a Michal Bogáň