Čtvrtek

8. června 2023

Nyní

21°

Zítra

19°

Svátek má

Klára Sovová: Plat senátorky hodlám věnovat na provoz Právní poradny

28. 9. 2020

Klára Sovová: Plat senátorky hodlám věnovat na provoz Právní poradny 9 snímků
Právnička, provozovatelka Luční a Labské boudy v Krkonoších, která kandiduje do Senátu, se v případě úspěchu zavázala věnovat senátorský plat na provoz Právní poradny. Na trutnovském Krakonošově náměstí ji otevřela v létě 2020. Bezplatné právní poradenství má podle Kláry Sovové velký smysl. "Může pomoci v komplikovaných případech i lidem, kteří by si advokáta jinak nemohli dovolit," tvrdí.

Klára Sovová se o post senátorky uchází ve volebním obvodě 39 - Trutnov, a to jako kandidátka Občanské demokratické strany. V regionu je aktivní nejen coby podnikatelka a advokátka, ale také jako záchranářka nebo iniciátorka výzvy Kdo může, pomůže. Otevření Právní poradny bylo dalším počinem, který bez nároku na odměnu realizovala.

„Právní poradna na Krakonošově náměstí v Trutnově se velmi osvědčila, k dnešnímu dni jsme poradili 67 lidem, na kontě máme dvě nalezená dědictví, řadu při digitalizaci špatně zaměřených pozemků, bohužel i hodně případů žádostí o výživné a také boj proti výstavbě velkého komplexu domů v malé obci, tedy radíme i proti developerům. Zároveň pomáháme s hledáním porodníka pro trutnovskou nemocnici,“ říká Klára Sovová.Bezplatnou službu Právní poradny považuje za mimořádně potřebnou. Proto se rozhodla, že v případě svého zvolení do Senátu Parlamentu České republiky bude její provoz dotovat ze svého senátorského platu.

„Vidím, že tento přístup k výkonu funkce senátora, přímá poradna a kontaktní místo pro občany Trutnova, Vrchlabí a Dvora Králové je cestou, jak obhájit práci Senátu a jednotlivých senátorů. Jedna věc je obrana ústavních svobod a druhá věc jsou běžné problémy občanů, které způsobuje nepřehlednost zákonů. Dokud zákony nebudou fungovat tak, aby se v nich běžný občan vyznal, věnuji, v případě mého zvolení do Senátu, celou svoji mzdu na provoz této bezplatné právní poradny,“ zavazuje se.

Právní poradna Kláry Sovové by tak mohla zůstat otevřena celých příštích 6 let, po dobu jejího působení v Senátu. Zájemci ji najdou na Krakonošově náměstí 74, momentálně je otevřena každé pondělí od 10 do 15 hodin.

(tz, bal)
www.sovovaklara.cz
https://www.facebook.com/SovovaKlara