Čtvrtek

19. května 2022

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Královéhradecký kraj zřídil pět stanovišť pro středeční hlasování z auta

5. 10. 2021

page.Name
Královéhradecký kraj připravil ve spolupráci s městskými úřady a armádou pět volebních míst, v nichž budou moci ve středu odevzdat hlas ve sněmovních volbách lidé s nařízenou karanténou nebo izolací kvůli covidu-19. Místa jsou v Hradci Králové, Trutnově, Náchodě, Jičíně a v Rychnově nad Kněžnou, stejně jako při loňských krajských a senátních volbách. Uvedla to mluvčí kraje Martina Svatoňová.

V Hradci Králové v úterý vojáci postavili stan s tzv. drive-in volebním stanovištěm na dvoře magistrátu v ulici Československé armády. "Lidé jedněmi vraty vjedou na dvůr ke stanu, kde odvolí. Z auta vystupovat nebudou. Druhými vraty pak vyjedou ze dvora," řekla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová.

V ostatních okresních městech kraj volební stanoviště zřídil ve spolupráci s tamními radnicemi. V Jičíně budou lidé z auta volit v bývalých kasárnách v ulici Československé armády, v Náchodě v budově Celního úřadu v Kladské ulici, v Rychnově nad Kněžnou v budově vrátnice centra odborné přípravy střední průmyslové školy v ulici Na Jamách a v Trutnově v garáži v hasičské zbrojnici v Dlouhé ulici v Horním Starém Městě. U každého stanoviště bude tříčlenná komise.

Volební stanoviště budou ve středu otevřená od 08:00 do 17:00. Řádné hlasování ve volbách bude v pátek a v sobotu 8. a 9. října.

Při loňských volbách do kraje a v některých obvodech i do Senátu využilo hlasování z auta v Královéhradeckém kraji 190 lidí.

(ČTK)
Ilustrační foto: Miloš Šálek