Neděle

26. června 2022

Nyní

14°

Zítra

18°

Svátek má

Lidé v karanténě nebo v izolaci budou moci hlasovat v hasičárně v Trutnově

27. 9. 2020

page.Name
Obyvatelé z okresu Trutnov, kteří se nacházejí v karanténě nebo jako osoby s pozitivním testem na covid dokonce v izolaci, mají možnost v nadcházejících senátních a krajských volbách odevzdat své hlasy, ale pouze v jeden den a v rámci celého okresu na jediném místě. A jím je budova hasičské zbrojnice, v Dlouhé ulici čp. 752, Trutnov – Horní Staré Město. Hlasovat u volebního stanoviště lze ve středu 30. září 2020 od 7:00 do 15:00 hodin, a to výlučně z motorového vozidla.

„U volebního stanoviště může hlasovat osoba, která je voličem podle zákona upravujícího volby do zastupitelstev krajů nebo zákona upravujícího volby do Senátu a současně je ke dni, kdy lze hlasovat u volebního stanoviště, evidována jako osoba v karanténě nebo izolaci z důvodu ochrany veřejného zdraví před onemocněním covid-19, a která má trvalý pobyt v okrese, pro které bylo dané stanoviště zřízeno. U jiného volebního stanoviště jí nebude hlasování umožněno,“ stojí ve vyhlášce Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

Volič je povinen prokázat svoji totožnost platným občanským průkazem. V tomto případě cestovní doklad nestačí, neboť neobsahuje údaj o trvalém pobytu).

Lidé v karanténě, kteří nemohou automobilem dorazit, by se měli do čtvrtku 1. října do 20:00 ohlásit na krajském úřadě. V dnech řádného termínu voleb by se pak za nimi dostavila komise v ochranných prostředcích a s přenosnou urnou, a to mezi pátkem 2. října 07:00 a sobotou 3. října 14:00. Výjezdy bude zajišťovat stejná jednotka jako drive-in stanoviště.

(Krajský úřad Královéhradeckého kraje, ČTK, jš)
Ilustrační foto: Miloš Šálek