Neděle

26. června 2022

Nyní

14°

Zítra

18°

Svátek má

S výsledkem jsem spokojený, říká po 1. kole Jan Sobotka

3. 10. 2020

page.Name
Přes 14 800 voličů dalo v prvním kole senátních voleb na Trutnovsku hlas dosavadnímu senátorovi a vrchlabskému starostovi Janu Sobotkovi. S téměř 42 procenty tak postoupil jako favorit do druhého kola, které se uskuteční příští týden. Webům Trutnovinky.cz a Vrchlabinky.cz jako prvním poskytl rozhovor.

Jste spokojený s počtem hlasů?
Jsem spokojený. Člověk má sice nějaká očekávání, ale když vidíte, jak je náš volební okrsek veliký, tak nálady a preference jsou tak různé, takže nevíte, jak to může dopadnout. Takže ano, s výsledkem jsem moc spokojený.

Překvapilo vás něco na výsledcích?
Pan Slavka, čekal jsem u něj mnohem slabší výsledek. Hlavně mě ale překvapila Klára Sovová. Měl jsem jí za největšího soupeře, ale obsadila nečekaně až třetí místo, přestože z její strany byla kampaň propracovaná a velmi důkladná.

Volební účast se vyšplhala na 37,13 procent. Co na to říkáte?
Celkově ta voličská účast je výborná. Asi pomohlo i to, že se senátní volby spojily s krajskými volbami.

Druhé kolo senátních voleb bude za týden. Co plánujete na nejbližší dny?
Jako vždycky nic dramatického nechystám. Normálně budu chodit do práce. Jen připomeneme voličům, že ještě není rozhodnuto a že mají přijít volit také do druhého kola.

Budete žádat o podporu neúspěšné kandidáty Michala Slavku nebo Kláru Sovovou?
Pana Slavku neznám, oslovovat ho nebudu. Zvažuju, jestli i s ohledem na skvělý výsledek ODS a STAN v krajských volbách nepožádám o podporu Ivana Adamce z ODS. Ještě to ale zvážím.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Marcel Schön