Pondělí

16. května 2022

Nyní

21°

Zítra

17°

Svátek má

Sobotka, Slavka, Sovová a Jarolím. Kandidáti do Senátu odpovídají

18. 9. 2020

page.Name
První říjnový víkend se uskuteční volby do třetiny Senátu Parlamentu České republiky. Jedním z obvodů, ve kterém se bude volit, je i obvod č. 39 - Trutnov. O senátorské křeslo se v něm ucházejí čtyři kandidáti.

Redakce společnosti TN Média oslovila všechny kandidáty s předvolební anketou. Všem položila otázku „S čím jdete do voleb?“ a pětici dotazů k aktuálním regionálním i celostátním tématům. A jaké jsou odpovědi jednotlivých kandidátů?

Jan Sobotka (STAN)

„Člověk by měl občas najít sílu poslechnout své srdce a svědomí, a udělat i rozhodnutí, které pro něj není, v dané chvíli, výhodné.“

Michal Slavka (SPD)

„Celý svůj život pracuji jako nástrojař. Vytvářím tak hodnoty, kterých si umím vážit. Smyslem pro spravedlnost, vlasteneckým cítěním a zdravým selským rozumem chci prosazovat zájmy slušných a pracujících lidí. Jsem otcem tří dcer a považuji za svoji povinnost pro ně zajistit bezpečnou budoucnost.“

Klára Sovová (ODS)

„Stát by měl sloužit občanům, nikoliv naopak. V posledních letech se stát stává nepřítelem svých občanů a to chci změnit. Na Trutnovsku je to krásně vidět na neschopnosti dostavět dálnici D11 na jedné straně a nesmyslný režim v KRNAP na druhé straně. Chci vrátit do politiky zdravý rozum.“

Jan Jarolím (ANO 2011)

„Mým krédem je SLUŠNĚ A PRO VÁS. Právě tímto způsobem chci komunikovat i napříč politickým spektrem a hledat rozumné kompromisy ve prospěch všech občanů. Prioritou jsou zájmy měst a obcí, aktivně bych chtěl také prosazovat řešení témat, jež rezonují celým naším krajem, například dostavba dálnice D11.“

Měla by Česká republika usilovat o hlubší evropskou integraci a v nejbližších letech přijmout společnou evropskou měnu?
Sobotka: ANO
Slavka: NE
Sovová: NE
Jarolím: NE

Měl by region Trutnovska hledat místo pro vybudování nové přehrady jako zdroj vody i za cenu zatopení některých domů či řídce obydlených sídel?
Sobotka: NE
Slavka: NE
Sovová: NE
Jarolím: NE

Souhlasíte se zákonem, který by do českého ústavního systému zaváděl institut obecného referenda?
Sobotka: NE
Slavka: ANO
Sovová: NE
Jarolím: ANO

Souhlasíte s oplocením cest v okolí Sněžky a dalšími restriktivními opatřeními ze strany Správy Krkonošského národního parku?
Sobotka: ANO
Slavka: ANO
Sovová: NE
Jarolím: ANO

Měl by stát v rámci boje s dopady koronaviru na ekonomiku snížit některé daně (například DPH, spotřební daně, daně z příjmu…), a to i za cenu vyššího zadlužení České republiky?
Sobotka: NE
Slavka: NE
Sovová: ANO
Jarolím: ANO


V příštím týdnu vám přineseme velké volební rozhovory všech čtyř kandidátů, které jsme si pozvali do pořadu TUTV. Dle vylosovaných čísel kandidátů v pondělí zveřejníme Jana Sobotku, v úterý Michala Slavku, ve středu Kláru Sovovou a ve čtvrtek Jana Jarolíma.

Michal Bogáň, Jiří Štefek
tn-media@tn-media.cz