Neděle

26. června 2022

Nyní

14°

Zítra

18°

Svátek má

Sobotka, Slavka, Sovová nebo Jarolím? Trutnovsko zvolilo svého senátora

3. 10. 2020

page.Name
AKTUALIZUJEME:/ Ve 14 hodin se zavřely všechny volební místnosti na Trutnovsku a volební komise sčítají hlasy, které odevzdali voliči svým favoritům v boji o křeslo v Senátu. Stane se novým senátorem v obvodu č. 39 Jan Sobotka, nebo Michal Slavka, Klára Sovová nebo Jan Jarolím? Sledujte on-line zpravodajství serveru Vrchlabinky.cz

15:29  Vrchlabský starosta Jan Sobotka (STAN) se blíží k 50 % procentům. Není vyloučeno, že on bude už dnes zvolen (staro)novým senátorem.

14:58  Spočítán první okrsek. Meziměstí14:15 - Volby do Senátu se na Trutnovsku konají po necelých třech letech. Poslední se zde totiž konaly na začátku roku 2018. Tehdy zanikl mandát senátoru Jiřímu Hlavatému (ANO), který byl na podzim 2017 zvolen do Poslanecké sněmovny. Na svůj poslanecký mandát Hlavatý však záhy rezignoval a pokusil se o návrat do Senátu. V souboji o křeslo v horní komoře však prohrál s vrchlabským starostou Janem Sobotkou (STAN). Perličkou tehdejšího dění bylo, že po svém zvolení do Poslanecké sněmovny Hlavatý "obvinil" voliče, že ho vykroužkovali do Poslanecké sněmovny a že by to měli být oni, kdo má zaplatit pořádání nových mimořádných voleb.

14:00 - Hlasy jsou odevzdány, je odvoleno. Během dnešního odpoledne se dozvíme, jaká dvojice kandidátů postoupí do druhého kola. Není ani vyloučeno - vzhledem k nízkému počtu kandidátů - že nový senátor bude zvolen již dnes. Stane se jím v takovém případě ten, kdo získá více než 50 % platných odevzdaných hlasů. Svoje křeslo v horní komoře obhajuje Jan Sobotka, starosta města Vrchlabí, který kandiduje v barvách STAN s podporou TOP 09 a Pirátů. Jeho vyzývateli je nástrojař Michal Slavka (SPD), advokátka a majitelka Luční boudy (Klára Sovová) a starosta Dvora Králové nad Labem (Jan Jarolím).

(red, jš, caj)
Foto: Senát Parlamentu ČR