Pondělí

16. května 2022

Nyní

21°

Zítra

16°

Svátek má

Třeba se ke mně někteří voliči přikloní, věří Jarolím před 2. kolem voleb

4. 10. 2020

page.Name
Druhé místo za 9345 hlasů poslalo královédvorského starostu Jan Jarolíma (ANO 2011) do druhého kola souboje o senátorské křeslo za obvod č. 39 Trutnov. Na Jana Sobotku ze STANu ztratil přes 15 procent.

Jste spokojený s postupem ze druhého místa?
Ano. Pro mě to byla premiéra, takže jsem rád, že jsem neskončil na nepopulárním a nepostupovém třetím místě. Na druhou stranu, náskok pana Sobotky je velký, takže v mých očích je i pro druhé kolo velkým favoritem. I když vím, že mnohdy to ve druhém kole bývá trochu jiné, než v tom prvním.

Zaujalo vás něco ve výsledcích senátních voleb na Trutnovsku?
Sluší se poděkovat, že si tolik voličů našlo cestu do volebních místností. A sluší se poděkovat i těm, kteří do urny hodili moje jméno. Jinak pan Sobotka všechny převálcoval hlavně díky Vrchlabí. Asi ho tam vnímají jako úspěšného, pro město a okolí tam dělá velmi mnoho. Už jsem mu volal a gratuloval mu. Myslím, že i třetí a čtvrtí v pořadí to podle počtu hlasů vyválčili velmi důstojně. No a druhé a třetí místo od sebe nebyly až tak daleko.

Za týden bude druhé kolo voleb. Chystáte něco mimořádného?
Nebudu mobilizovat ve stylu, že bych lákal některého z těch zbylých dvou kandidátů, aby se na mě pokusil přehrát svoje voliče. Půjdu do druhého kola stejně jako do prvního. Sám za sebe, nabízet to samé, což už jsem nabízel, a doufat, že někteří z voličů, kteří se nyní rozhodli pro třetího nebo čtvrtého v pořadí, se třeba můžou přiklonit na moji stranu.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek