Čtvrtek

19. května 2022

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

V hradeckém kraji byl zájem o hlasování z auta nižší než loni

6. 10. 2021

page.Name
V Královéhradeckém kraji ve středu odvolilo z auta 37 lidí, nejvíce tohoto způsobu hlasování využili voliči v okrese Hradec Králové. Hlasování na tzv. drive-in stanovištích bylo určené pro lidi v karanténě či v izolaci kvůli onemocnění covid-19. Uvedla to Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana. Drive-in hlasování se v kraji obešlo bez větších komplikací. Zájem o hlasování na těchto stanovištích byl menší než loni při krajských volbách.

V okrese Hradec Králové ve středu využilo možnosti volit z auta 21 lidí, v okrese Náchod pět, na Rychnovsku a Trutnovsku shodně čtyři a Jičínsku tři voliči, uvedlo po skončení hlasování hejtmanství.

Při loňských volbách do kraje a v některých obvodech i do Senátu využilo hlasování z auta v Královéhradeckém kraji 190 lidí. Epidemická situace byla ale loni touto dobou horší než nyní, více lidí bylo v karanténě či izolaci.

Voliči v izolaci nebo karanténě, kteří nemají možnost přijet na speciální volební místo a hlasovat z auta, mohou požádat na telefonním čísle 607 029 662 o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky. Hlásit se mohou až do čtvrtečních do 20:00.

"O hlasování do zvláštní přenosné volební schránky zažádalo v celém Královéhradeckém kraji 11 lidí," uvedla ve středu v podvečer Svatoňová.

Zvláštní volební komise s přenosnou schránkou je podle ní také připravena zajistit ve čtvrtek volby v sociálních zařízeních, která by se dostala kvůli nákaze do karantény. V Královéhradeckém kraji podle dostupných informací žádné pobytové zařízení v karanténě kvůli šíření covidu-19 k středeční 16:30 nebylo. Královéhradecký kraj připravil ve spolupráci s městskými úřady a armádou v regionu pět drive-in stanovišť.

(ČTK)
Ilustrační foto: Miloš Šálek