Neděle

22. května 2022

Nyní

13°

Zítra

15°

Svátek má

Výbor hnutí ANO potvrdil lídra do krajských voleb

17. 7. 2020

page.Name
Celostátní výbor hnutí ANO potvrdilo složení kandidátky do podzimních krajských voleb v Královéhradeckém kraji. Lídrem zůstává ekonom a bývalý majitel Seco GROUP Jičín Jaromír Dědeček. Ministryně Klára Dostálová je jedenáctá. „Na kandidátce máme jak nové tváře, tak stávající krajské zastupitele a komunální politikou prověřené starosty. Nejdůležitější ale je, že všichni táhnout za jeden provaz,“ komentoval kandidátku krajský předseda Pavel Plzák.

Z pozice dvojky bude lídra jistit krajská zastupitelka a královéhradecká veterinářka Ivana Hantschová, trojkou je starosta Hronova Petr Koleta, na čtyřce bude na volebním lístku starosta Častolovic Zdeněk Praus a první pětku uzavírá manažer v automobilovém průmyslu Jan Kříž. Poslanci Jiří Mašek, Petr Sadovský a Pavel Plzák jsou až v páté desítce a kandidátku v podstatě uzavírají.

Výjimkou je ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, kterou členové hnutí ANO nominovali na jedenácté místo. „Přímé spojení kraj - vláda je určitě výhodou pro obě strany. Samozřejmě se nic nemění na tom, že všem regionům v Česku měříme stejně, ale mít člena vlády v krajském zastupitelstvu je pro region bezesporu plus,“ komentovala své místo na kandidátce ministryně.

Na kandidátce najdou voliči zástupce všech okresů, profesí i věku. Nejmladšímu kandidátovi je 22 let, nejstaršímu 78. Mezi profesemi jsou učitelé, ekonomové, lékaři, manažeři, zástupci řemesel a stavebnictví, ale také například krotitel cizokrajných zvířat.

„Kandidátka se skládala už od minulého roku a s výsledkem jsem spokojen. Máme kvalitní prověřené kandidáty, kteří skladbou odborností a životních zkušeností naplňují moji představu. Spokojen jsem i s genderovou skladbou první desítky, kde 40 % tvoří ženy a 60 % procent muži. Smíšený kolektiv, jak dobře známo, podává vždy lepší výkon,“ vysvětluje s úsměvem lídr kandidátky Jaromír Dědeček.

(bog, tz-dkr)
redakce@vrchlabinky.cz