Neděle

4. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Za ODS do Senátu na Trutnovsku bude kandidovat Klára Sovová

2. 7. 2020

page.Name
Kandidátem ODS pro podzimní senátní volby v obvodu 39 Trutnov bude advokátka a provozovatelka Luční boudy v Krkonoších Klára Sovová (ODS). V horní komoře parlamentu se chce zaměřit například na podporu cestovního ruchu nebo prezentaci a rozvoj regionu. ČTK to sdělili zástupci ODS.

Za obvod je senátorem starosta Vrchlabí Jan Sobotka (STAN), který v lednu 2018 zvítězil v druhém kole doplňovacích senátních voleb nad továrníkem Jiřím Hlavatým (za ANO). Sobotka bude v nadcházejících volbách senátorské křeslo obhajovat. Sobotka má podporu TOP 09, Pirátů a o podpoře některých menších demokratických stran jedná, řekl ČTK.

Hnutí ANO nasadí na Trutnovsku starostu Dvora Králové nad Labem Jana Jarolíma, toho podpořil předseda krajských sociálních demokratů Jan Birke. Birke ČTK zopakoval, že to není názor ČSSD, ale jeho osobní. Sociální demokraté na Trutnovsku svého kandidáta mít nebudou.

KDU-ČSL vlastního kandidáta v obvodu 39 do boje o Senát nevyšle, koho lidovci podpoří, neuvedli. Stejně se dnes pro ČTK vyjádřili zástupci KSČM. Se jménem kandidáta dosud nepřišlo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Volby do Senátu budou v hradeckém kraji ve třech volebních obvodech, číslo 39 Trutnov, 45 Hradec Králové a 48 Rychnov nad Kněžnou.

ČTK
Foto: Lenka Hatašová