Pátek

14. června 2024

Nyní

12°

Zítra

16°

Svátek má

O absolventy škol máme zájem a dokážeme se o ně postarat

5. 1. 2021

page.Name
Jedním z efektivních způsobů, jak zajistit ve správně smýšlející firmě, aby jí nechyběli lidé, je obrátit svou pozornost také na spolupráci se školami a takzvaně si vychovávat nové zaměstnance. Rodinná strojírenská společnost Kasper Kovo, která se zabývá zpracováním plechu, výrobou tlakových nádob, ale i soch, to má samozřejmě ve své personální politice takto nastavené a přináší jí to cenné výsledky.

„Se školami spolupracujeme již přes dvanáct let. Dá se říct, že našimi branami za tu dobu prošly stovky studentů, kteří u nás absolvovali různé praxe nebo brigády,“ potvrzuje výkonný ředitel trutnovské společnosti Jakub Kasper, s nímž jsme procházeli podnik a natáčeli rozhovor pro nový pořad Když se řekne profese.

Firma Kasper Kovo díky této strategii poznává žáky přímo na pracovišti už v průběhu studia, podílí se na jejich odborné přípravě a rozvoji. Zároveň je seznamuje s firemními hodnotami a kulturou, čímž pak může usnadnit jejich adaptaci jako nových zaměstnanců. „Pro budoucnost naší profese a vůbec průmyslové výroby to považuji za velice důležité, aby z trhu práce přicházel mladý dorost a pomáhal omladit stávající strukturu zaměstnanců,“ uvědomuje si Jakub Kasper.

Vlajkovou lodí mezi školami je pro Kasper Kovo trutnovská průmyslovka, kde jsou strojírenské a elektrotechnické obory. Ve firmě pracují desítky jejích absolventů.

 

„Záběr práce je u nás opravdu široký. V dnešní době pro mladé lidi, kteří jsou zruční z hlediska ovládání různých softwarů, programování a podobně, najdeme uplatnění ve velice atraktivních oblastech, jako jsou například robotické sváření či CNC technologie na zpracování plechu,“ poukazuje výkonný ředitel.

Trutnovská společnost momentálně zaměstnává asi 350 lidí. Proč by se vyučení studenti měli zajímat o práci v Kasper Kovo? „Protože se o ně dokážeme postarat,“ odpovídá Jakub Kasper a hned dodává, že pro mladé pracovníky má firma vytvořený speciální program. A to jak v době, kdy jsou teprve na praxi či stážích, tak později, kdy nastoupí do pracovního poměru. „Snažíme se o ně postarat a uvést je do profesního života, jak nejlépe umíme,“ uzavírá Jakub Kasper.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek