Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

19°

Svátek má

Staňte se i vy aktivní součástí rozvoje průmyslu v trutnovském Siemensu

11. 11. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Chcete pracovat ve firmě, která patří mezi světové lídry ve svém oboru? Chcete se rozvíjet a kariérně růst? Zajímají vás pestré benefity? Pak si přečtěte následující rozhovor, o který jsme požádali dipl. Ing. Eduarda Tannhäusera, ředitele odštěpného závodu Nízkonapěťová spínací technika patřící do společnosti Siemens, s.r.o. Společnost sídlí v Trutnově ve Volanovské ulici.

Pane řediteli, mohl byste prosím nejprve stručně představit vaši firmu?
Náš závod se specializuje na výrobu kontrolních a spínacích zařízení pro automatizaci, digitalizaci a transport v průmyslu nebo v infrastruktuře. Vyvíjíme a vyrábíme inovativní produkty a nová řešení pro inteligentní průmyslové provozy. V tomto odvětví patříme k naprosté špičce a určujeme nové trendy. V Trutnově působíme už od roku 1993. Paleta našich výrobků je velmi široká. Jmenoval bych z nich například spouštěče elektromotorů, spínací ovládací signalizační prvky, pomocné stykače a plošné spoje.

Které profese u vás pracují a které hledáte?
Jsme jedním z největších zaměstnavatelů v Královéhradeckém kraji. U nás nacházejí uplatnění lidé nejrůznějších profesí – od pracovníků ve výrobě až po manažery. Ve výrobě máme jak operátory, tak například pracovníky zabývající se seřizováním linek či testováním výrobků. Uplatnění u nás nacházejí také administrativní pracovníci, kteří se zabývají nákupem, logistikou, kvalitou a podobně. Máme u nás i pracovníky v oddělení výzkumu a vývoje. Průběžně hledáme kolegy s technickým vzděláním, nejlépe elektrotechnického, případně strojírenského zaměření. Mezi profese, které u nás mohou nejčastěji najít uplatnění, patří tedy např. elektromechanik, elektronik strojů a zařízení, výzkumný a vývojový pracovník, dále také zaměstnáváme konstruktéry a technology. Aktuální seznam volných pozic je na webu www.siemens.jobs.cz/trutnov.

Jaké máte požadavky na nové pracovníky?
U pracovníků ve výrobě je to především chuť pracovat. Nové kolegy zaučíme. U většiny technických a administrativních pozic kromě chuti pracovat požadujeme znalost anglického nebo německého jazyka na komunikativní úrovni a znalost MS Office. Hledáme lidi s aktivním přístupem k řešení úkolů, požadujeme samostatnost, schopnost týmové práce, chuť a vůli na sobě pracovat a vzdělávat se.

Proč byste doporučil lidem pracovat právě u vás?
Jsme inovativní firma. Špičkové technologie, jedinečný produkt, nízká fluktuace, péče o spokojenost a rozvoj zaměstnanců. To je jen ochutnávka z toho, co zájemce o zaměstnání u Siemensu čeká. Rádi zájemce přivítáme v naší globální společnosti, která spoluutváří budoucnost. Snažíme se udávat takt doby, být aktivní součástí rozvoje průmyslu. I to může být pro mnohé výzva. Nabízíme silné zázemí, například silnou podporu profesního rozvoje zaměstnanců. V neposlední řadě nabízíme řadu zajímavých motivačních složek.
Siemens s.r.o., odštěpný závod, Nízkonapěťová spínací technika.

 

Mohl byste je jmenovat?
Jmenoval bych odpovídající platové ohodnocení, pět týdnů dovolené, příspěvek na stravování v kantýně v místě výkonu práce, příspěvek na dětské tábory pro děti ve věku 5–15 let, příspěvky při významných pracovních (pracovní jubileum) a životních událostech (narození dítěte, životní jubileum), dále systém benefitů s volitelným příspěvkem na penzijní/životní připojištění nebo volnočasové aktivity 18 tisíc korun ročně. Zajímavým benefitem je i možnost stát se akcionářem společnosti Siemens a získat díky firemním plánům 1/3 akcií navíc zdarma. Organizujeme i firemní akce pro zaměstnance (letní slavnost, vánoční večírek, dobrovolnický den) a programy podporující zdraví (očkování proti chřipce, den zdraví). Nabízíme i nejrůznější slevy a zvýhodněné nabídky pro naše zaměstnance, například zvýhodněné tarify na mobilní telefony.

Kontakt pro zájemce o práci:
Mgr. Eva Benešová – HR Advisor

Tel.: 734 796 184
E-mail: eva.benesova@siemens.com
www.siemens.jobs.cz/trutnov