Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Stavbyvedoucí: variabilní práce, žádný den není stejný

22. 12. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Hledáte stabilní a perspektivní zaměstnání? Nebo právě teď přemýšlíte, na jakou školu přihlásíte své dítě? Možností je hodně, ale my se v našem článku zaměříme na stavebnictví, které nabízí řadu perspektivních zajímavých oborů. Absolventi stavebních škol, ať už středních, nebo vysokých, nemívají s uplatněním na trhu práce problém. Dnes se díky holdingu enteria a. s. podíváme stručně na to, jaké je to pracovat jako stavbyvedoucí.

Představme si nejprve samotnou skupinu firem. Enteria je holding, který spojuje 12 českých společností zaměřujících se na různé oblasti stavební činnosti. Do této skupiny patří například CH&T Pardubice, enteria, Marhold, KVIS Pardubice, Hroší stavby Morava, INSTAV Hlinsko a další.

„Holding enteria je spojení firem, které mají dlouholetou tradici. Stavíme svůj vlastní přívětivý svět, přičemž základním stavebním kamenem společnosti je pracovník, tedy personál, který stavíme na první místo v žebříčku hodnot společnosti. Personál, který dostává prostor pro samostatné rozhodování, který výborně kooperuje v rámci organizace samotné, a tím rozvíjí sociální kapitál společnosti. Personál, který samostatně a kvalifikovaně komunikuje s okolním prostředím a následně participuje na společenském a finančním profitu, na jehož tvorbě se podílel a podílí,“ říká úvodem Martin Havelka, předseda představenstva holdingu enteria.

Hlavní předpoklad: zodpovědnost

A teď už se podívejme na samotnou pozici stavbyvedoucího, konkrétně do společnosti Marhold, která je součástí holdingu enteria. Tato firma od počátku své činnosti dbala na serióznost při tvorbě a dodržování cen, termínů a dalších důležitých aspektů potřebných pro zdárné zajištění stavebních zakázek. Zákazníci firmy jsou s odvedenou prací spokojeni, z malé firmy nabízející drobné práce se postupně stala konkurenceschopná stavební společnost zajišťující jako generální dodavatel komplexní a profesionálně řízené dodávky staveb.

„Já se na stavbách se pohybuju už zhruba pět let. Nejprve šlo o prázdninové krátkodobé stáže. Ve společnosti Marhodl pracuju druhým rokem. Na starost mám vojenské stavby, aktuálně řeším rekonstrukci vodovodů, kanalizací a komunikací, výstavbu garáží, ocelového přístřešku a betonové plochy,“ konstatuje stavbyvedoucí Martin Havelka, předseda představenstva holdingu enteria​ Daniel Ruprecht, který vystudoval České vysoké učení technické v Praze. „Na stavební fakultu ČVUT jsem šel ze sportovního gymnázia. Hlavním předpokladem pro práci stavbyvedoucího je zodpovědnost. Musím stále přemýšlet o tom, co se dělá, co se udělá a kdy. Musím vše připravit a zajistit. Je nutné umět přemýšlet hodně dopředu a předcházet tak případným problémům v průběhu stavby,“ popisuje Daniel Ruprecht. 

Stavebnictví: obor s širokým záběrem

Dodejme, že pardubická stavební firma Marhold působí na trhu již od roku 1991. Za tuto dobu se z malé firmy nabízející drobné práce stala silná stavební společnost zajišťující, jako generální dodavatel, komplexní a profesionálně řízené dodávky staveb. Realizace staveb pozemního stavitelství je hlavním zaměřením společnosti Marhold.

Nejvýznamnější místo v její produkci zaujímá odstraňování vad panelové výstavby, včetně statických a povrchových sanací těchto objektů a jejich zateplení. Jako generální dodavatel zajišťuje i opravy, rekonstrukce a výstavbu pozemních objektů. Do portfolia patří také realizace vodohospodářských staveb. „Stavebnictví je obor s velmi širokým záběrem. Jde o velmi variabilní práci. Žádný den není stejný. Stále se děje něco nového a stavbyvedoucí musí umět pružně, rychle a hlavně správně rozhodnout,“ říká Daniel Ruprecht.

Na jeho zaměstnání ho baví právě to, že každý den je jiný, a také to, že člověk musí využívat znalosti z různých oborů. Jde nejen o stavařinu, ale stavbyvedoucí musí znát i základy ekonomiky, musí umět perfektně plánovat čas a práci ostatních, dodávky atd. Samozřejmě musí mít dokonalý přehled o všem, co se na stavbě děje. Řídí mnoho lidí, musí mít tedy také perfektní organizační a komunikační schopnosti.

 

Zajímá vás práce ve stavebnictví? Nabídku uplatnění v praxi najdete na webovém portálu www.velkaparta.cz.

Tel.: +420 466 009 911 | E-mail: info@marhold.cz
www.marhold.cz