Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

EUROVIA CS nabízí šikovným studentům zaručená absolventská místa

13. 10. 2021

page.Name
Významným zaměstnavatelem v oblasti dopravních staveb je společnost EUROVIA CS, a.s., dříve Stavby silnic a železnic, a.s., která nabízí své služby zákazníkům již více než 65 let. Od roku 2006 je jejím stoprocentním vlastníkem francouzská společnost EUROVIA S.A., která působí v 18 zemích světa a je součástí světového koncernu VINCI.

Skupina EUROVIA patří v oblasti dopravního stavitelství k nejvýznamnějším stavebním firmám v České republice a na Slovensku. „Stavíme silnice, dálnice, železnice a tramvajové trati, mosty, ale i vodní díla nebo městský mobiliář. Máme silnou surovinovou základnu zajištěnou lomy a obalovnami. Staráme se o zimní údržbu v osmi krajích, z toho v sedmi v ČR a v jednom na Slovensku,“ představuje stručně společnost Michal Šumpík, ředitel závodu Čechy východ společnosti EUROVIA CS.

Mezi benefity patří i zaměstnanecké akcie a roční odměny

Firma zaměstnává téměř 3 tisíce zaměstnanců různých profesí, od dělníků, stavbyvedoucích, řidičů, strojníků, přes účetní, ekonomy, právníky apod. Aktuálně EUROVIA CS hledá například dělníky a strojníky, také pracovníky na specializované profese, jako je např. geodet, projektant či přípravář – kalkulant.

EUROVIA CS se o své zaměstnance skutečně stará a má o ně zájem. Pořádá akce pro zaměstnance a jejich rodiny, také odborná školení. Nabízí mnoho zaměstnaneckých benefitů. „Chcete u nás pracovat? Vybavíme vás vším potřebným pro vaší práci, abyste byli vidět a v bezpečí, od tkaniček do bot po bezpečnostní helmu či ochranné brýle a krém na opalování při horkých dnech. Na odpočinek a zotavenou dostanete týden dovolené navíc, na dobrý oběd stravenky v hodnotě 110 Kč. Kdo rád sportuje či relaxuje, může využívat kartu Multisport. Volnočasové poukázky mají mnohostranné využití, a proto si jistě vybere každý. Klademe důraz na odborné kurzy a vzdělávání, můžete se díky jazykovým kurzům zlepšovat v cizím jazyce,“ uvádí Michal Šumpík. A to není vše.

 

Protože si firma váží dlouhodobé spolupráce, některé benefity jsou navázány na to, jak dlouho u ní zaměstnanec pracuje. Dalšími benefity tedy jsou příspěvek na penzijní připojištění, nákup zaměstnaneckých akcií a věrnostní bonusy při pracovních výročích a životních jubileích.

Peníze už při studiu! Firma nabízí studentům stipendium

Společnost EUROVIA CS spolupracuje také se školami. „Nabízíme stipendijní program pro studenty, který zahrnuje finanční podporu ve výši 2000 Kč měsíčně a možnost příspěvku na další školní a pracovní pomůcky. Dále možnost absolvovat praxe a brigády v průběhu studia na vybraném závodu, rovněž zaručené absolventské místo po ukončení studia. Jedinou podmínkou stipendia je uzavřít pracovní smlouvu minimálně na stejnou dobu, po kterou student dostával stipendium,“ specifikuje Michal Šumpík. Doplňuje, že firma studentům umožňuje 14 denní praxe, letní brigády, pořádá i Dny otevřených dveří a exkurze.

Michal Šumpík dále říká: „Nabízíme možnost zaškolení, růstu, najít si to, co vás baví a v tom se zlepšovat, vidět výsledky své práce. Samozřejmostí je dobrý kolektiv a přátelská atmosféra. V neposlední řadě se dnes opětovně cení jistota a stabilita, kterou naše firma nabízí. Další výhodou je možnost přestupu mezi našimi závody, oblastmi, v rámci České republiky a Slovenska. Nabízíme perspektivní zaměstnání v rámci různých regionů.“

Co čeká na absolventa školy?

Na začátku absolventa školy ve firmě čeká seznámení se s kolegy, pracovním prostředí a s pravidly, které se musí dodržovat, včetně nutného školení v oblasti bezpečnosti práce, na kterou je kladen velký důraz. Následuje často takzvané „kolečko“ po firmě: oddělení přípravy a staveb, stavba… Oblíben je také program „Vítejte v EUROVIA“. V rámci něj nový zaměstnanec (kromě dělnických profesí) navštíví sídlo společnosti v Praze, setká se s generálním ředitelem, personální ředitelkou, také s tiskovou mluvčí. Na vysokoškoláky, např. na stavbyvedoucí nebo přípraváře staveb, čeká školení mladých inženýrů.

EUROVIA CS disponuje vlastním školicím střediskem, které je na centrále v Praze, tzv. EUROVIA ACADEMY. „Máme celý katalog s nabídkou kurzů. Naše zaměstnance podporujeme v dalším vzdělávání a růstu. Mezi víceleté programy vzdělávání patří například Mladí inženýři, Manažer stavebního projektu, Profesionální asistentka a Manažerské dovednosti pro hlavní stavbyvedoucí,“ vyjmenovává Michal Šumpík. Dále existují otevřené kurzy (může se jich zúčastnit kdokoliv) – manažerské a rozvojové nebo odborné kurzy z oblasti práva či ovládání softwaru. Jde o kurzy Time management, Stress management, Komunikační a prezentační dovednosti, ASPE, MS Excel, FIDIC a Zákon o zadávání veřejných zakázek.

Pokud se chcete stát součástí této silné skupiny, stačí, když firmu kontaktujete, pošlete životopis a domluvíte se na osobní schůzce. Tak hodně štěstí ve vaší kariéře!

EUROVIA CS, a.s.
Tel: 224 951 111

E-mail: kariera@eurovia.cz
www.eurovia.cz